10 listopada 2017 08:30

Pucharowy weekend w Kranju – finał sezonu w konkurencji prowadzenie

Zbliża się wielki finał Pucharu Świata w konkurencji prowadzenie, ostatni w pucharowym kalendarzu (rozstrzygnięcia w boulderingu i czasówkach już dawno za nami). Wzorem poprzednich lat finałowy spektakl odbędzie się w Kranju, w Słowenii (11-12 listopada).

Na spokojnie do finałowej, 8. edycji może przystąpić Janja Garnbret. Słowenka znakomitymi startami w całym sezonie (aż pięć zwycięstw) już przed finałem zapewniła sobie drugi tytuł w karierze. Była najlepsza także w ubiegłym sezonie.

Janja Garnbret już z tytułem w kieszeni (fot. Eddie Fowke / IFSC)

Wśród mężczyzn największe szanse na końcowy sukces ma Francuz Romain Desganges, który wygrywał w tym roku trzy razy, sięgnął też po złoto Mistrzostw Europy. Arcyciekawie zapowiada się walka o drugie i trzecie miejsca na podium. A walczyć będą Koreanka Jain Kim, Belgijka Anak Verhoeven, Włoch Stefano Ghisolfi i Japończyk Keiichiro Korenaga. Japońską kadrę wspierać będą świetni boulderowcy.

Czołowych boulderowców w Kranju będzie zresztą więcej…

(fot. Eddie Fowke / IFSC)

Na kolejny start w Pucharze Świata zdecydował się Alex Megos. Niemiec testuje pucharowe deski, w tym roku startował już w Arco (8. miejsce w prowadzeniu, w półfinale zrobił ogromne wrażenie) oraz w Monachium (srebro w boulderowych Mistrzostwach Europy i 7. miejsce w PŚ).

Polskie barwy w Słowenii prezentować będzie Maciek Dobrzański.

Na bezpośrednie relacje zapraszamy na specjalną stronę wspinanie.pl. Relacje live startują w sobotę 11 listopada o godzinie 20.00 (półfinały), początek finałów w niedzielę o godz. 17.00.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum