17 listopada 2017 11:43

IV Puchar Śląska w Boulderigu – zaczynamy w Rudzie Śląskiej!

Silesia Bouldering Cup 2017/2018, czyli IV Puchar Śląska, rozgrywany na sześciu najbardziej klimatycznych ściankach naszego region, rozpoczniemy tradycyjnie pierwszą eliminacją w Rudzie Śląskiej już 25 listopada na boulderowni W SKALE Bunkier – ścianka wspinaczkowa. W tym roku na Waszą prośbę otwieramy rywalizację już o godzinie 12:00! 

Silesia  Bouldering Cup wyróżnia się różnorodnością formacji, gdyż żadna ze ścian liczących się do klasyfikacji generalnej się nie powtarza. Nie ukrywamy, że dla wielu uczestników to pewnie tylko konkretniejszy trening lub wspólny wspin w szerszym gronie znajomych ;).

Startujemy formułą OPEN, w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn. Podczas każdej eliminacji czeka na Was 20 boulderów, w tym przynajmniej 5 naprawdę łatwych!!!.

Zapisy przewidziane są w dniu zawodów, wpisowe 20 zł.

Gwarantujemy bouldery, które nie dadzą Wam spać po nocach, dobrą muzykę (klasyczne DUM DUM – najlepsze do ładowania) i świetną atmosferę. Będzie można też załapać się na kawę czy herbatę z małym poczęstunkiem! ;).

Tegoroczny Puchar Śląska w Boulderingu gwarantuje:

 • 20 baldów – od zupełnie początkującego do PRO,
 • czyste ściany – czyli zbędne chwyty nie będą Wam przeszkadzać,
 • dokładne oznaczenie chwytów startowych, bonusowych i topów,
 • chwyty najlepszej jakości (AIX, itp.),
 • STRUKTURY,
 • RYSY, czyli trochę klinowania,
 • BAŃKI, czyli trochę dynamiki,
 • logistyczne nakręcenie problemów, czyli wspinanie bez kolejek.
 • wspinamy się w formule sportowej (3 pkt.- FL, 2 pkt. – RP, 1 pkt. – BONUS),
 • ciekawe chwyty, zobaczycie sami ;).

Zeszłoroczny puchar wyłonił i szczodrze wynagrodził najlepszych boulderowców z naszego regionu (spośród 130 mężczyzn i 40 kobiet). Nie możecie przegapić tej imprezy!

UWAGA! W tym roku na #SBC liczy się tylko pięć z sześciu edycji, na których zapunktujecie najlepiej! Dzięki temu również Wasza nieobecność na jednej edycji nie pogrzebie szans na dobre miejsce w klasyfikacji generalnej.

***

W tym roku tradycyjnie otworzymy Puchar na Bunkrze w Rudzie Śląskiej, gdzie routesetterski duet Jacków Czechów przygotuje dla zawodników 20 interesujących problemów, w tym jedną niezwykle interesującą formację, a mianowicie rysę, którą w zeszłym roku udało udało się załoić tylko Mateuszowi Czempielowi (CW Cechownia). W tym roku obiecujemy nakręcić rysę o wiele przystępniejszą, aby każdy mógł spróbować swych sił w klinie.

Rysa będzie też w tej edycji…

Harmonogram 

25 listopada 2017, W SKALE Bunkier – ścianka wspinaczkowa
30 grudnia 2017, Centrum Wspinaczkowe Primaroca
27 stycznia 2018, Centrum Wspinania Cechownia
10 lutego 2018, Strefa Wolności Cieszyn
10 marca 2018, Park Wodny Tarnowskie Góry
24 marca 2018, Jasna 31 Gliwice

Jacek Czech
W Skale

Pod patronatem
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum