Ortovox – kolekcja zima 2018

Ortovox jako firma pionierska w dostarczaniu sprzętu zimowego potwierdza swoją pozycję na rynku, a tegoroczna kolekcja sprzętu lawinowego jest dowodem na innowacyjność marki oraz ciągłe dążenie do polepszania istniejących rozwiązań. W nowej kolekcji znajdziemy również klasyczne plecaki skiturowe oraz kurtki z wełnianą izolacją. Zapraszamy do zapoznania się z zimową kolekcją!

NOWA KOLEKCJA SOND I ŁOPAT

W sytuacjach awaryjnych szybkość ma kluczowe znaczenie, dlatego nowa kolekcja sond jest jeszcze bardziej funkcjonalna i intuicyjna w obsłudze. Wszystkie modele posiadają:

– czytelną, kolorową podziałkę, co sprawdza się podczas odkopywania poszkodowanego,
– szerszy grot co ułatwia sondowanie w lodzie i twardym śniegu,
– uchwyt typu „quick-assembly” pozwalający na niezwykle szybkie złożenie nawet, gdy jest ona schowana w pokrowcu czy też plecaku,
–  dwa typy mocowania: gwintowane zakończenie pozwala na mocniejsze zaciągnięcie sondy poprzez przekręcenie uchwytu oraz znane z poprzednich modeli mocowanie PFA zapobiegające poluzowaniu sondy i pozwalający na szybkie jej złożenie i rozłożenie,
–  kolorowe opakowanie z czytelnym opisem technicznym w przedniej części co jest przydatne w sklepie przy odróżnieniu modeli.

Łopaty, podobnie jak sondy, doczekały się nowej wersji kolorystycznej, jednak nie jest to jedyna zmiana. W kolekcji znajdziemy dwa ulepszone modele – Kodiak  i Beast. Kodiak posiada zupełnie nową szuflę o niższym profilu i wadze, wyższej wytrzymałości poprzez zastosowanie dodatkowych grzbietów oraz z możliwością zorganizowania improwizowanego transportu. Krótszy i wygodniejszy uchwyt ułatwia spakowanie łopaty do plecaka. Model Beast również został wyposażony w nową szuflę o ergonomicznym kształcie oraz większej wytrzymałości.

BIELIZNA MERINO ULTRA 145 I MERINO PRINT 185

Największą zaletą nowej bielizny Merino Ultra 145 jest zastosowanie innowacyjnego włókna NUYARN, które stanowi połączenie materiału sztucznego (10%) i naturalnej wełny merino (90%). Konstrukcja włókna polega na owinięciu jej nylonowego trzonu nicią z wełny merino. Takie połączenie zapewnia szereg korzyści: przede wszystkim materiał jest znacznie bardziej elastyczny, wytrzymalszy, bardziej przylegający do ciała i odporny na pilingowanie.

Kolejną zaletą jest niemal pięciokrotnie szybsze odprowadzanie wilgoci i wysychanie. Materiał sztuczny znajduje się w wewnątrz włókna, zatem to wełna ma bezpośredni kontakt ze skórą. Specyficzna konstrukcja włókna NUYARN nie wymaga skręcenia nici na etapie produkcyjnym, co gwarantuje znacznie większą objętość, co wpływa na komfort i wygodę podczas użytkowania.

MERINO FLEECE

Niezwykle popularna kolekcja technicznych polarów z domieszką wełny marino została poszerzona o kolejne modele. W przyszłym roku do kolekcji zimowej dołączono letnią wersję Merino Fleece Light. Niewielka grubość i wysoka oddychalność bluzy doskonale sprawdzą się podczas słonecznych, ciepłych dni i będą doskonałym rozwiązaniem na wiosenne skitury lub wspinaczkę na panelu. Fleece Light został wykonany z elastycznego materiału, a wewnętrzne wykończenie oparto na sześciennej strukturze, co znacznie usprawnia transport wilgoci na zewnątrz.

W obrębie klasycznej kolekcji Merino Fleece nadal mamy wybór spośród bogatej gamy kolorów w wersji z kapturem (Hoody) oraz bez kaptura (Jacket). Znajdziemy tu także ciekawy model kamizelki. Kolejną nowością jest wersja Classic Knit Hoody, której przednia część w okolicy korpusu wraz z kapturem została wykonana z klasycznego wełnianego swetra typu Schladming, gdzie materiał o niezwykle wysokiej gramaturze zapewnia ciepło porównywalne z kurtką puchową.

SWISSWOOL I SWISSWOOL LIGHT

Wełna szwajcarska, jako wypełnianie w kurtkach izolacyjnych, niesie za sobą liczne zalety np. grzeje, nawet gdy jest mokra oraz gwarantuje znacznie lepszą termoregulację. W obrębie kolekcji dostępna będzie nowa kolorystyka kurtek Piz Boval (M) i Piz Bial (W) z serii Swisswool Light.

Odpowiednio zbalansowana ocieplina o gramaturze 90g/m2 zapewnia uniwersalność i może posłużyć jako klasyczna warstwa izolacyjna lub jako kurtka w cieplejsze dni. Dodatkowo, model ten ma możliwość obrócenia na drugą stronę o znacznie spokojniejszych kolorach i w minimalistycznym stylu. Zastosowanie materiału Pertex Microlight sprawia, że kurtka jest niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, ponadto zastosowano w niej ściągacze elastyczne, 2 kieszenie krzyżowe i ergonomiczny krój. Jest to model dedykowany do wysokiej aktywności ruchowej w zimne dni.

Kolejny produktem na który warto zwrócić uwagę jest kurtka Piz Bianco (M) i Piz Bernina (W). Ich wyjątkowo wysoka izolacja (150g/m2) zapobiega przemarznięciu nawet w niskich temperaturach, a wewnętrzna wyściółka z wełny od strony pleców i klatki piersiowej gwarantuje odpowiedni komfort podczas użytkowania. Z uwagi na to, model ten jest przeznaczony do korzystania podczas niezwykle niskich temperatur.

ORTLER I ROSEG

Ortler to niezwykle techniczny zestaw, w którym użyto jednej z najbardziej wydajnych na rynku membran Torey Dermizax NX, cechującej się wysokimi parametrami wodoodporności (20000 mm słupa wody) i oddychalności (32000g/m2/24h). Dodatkowo, użycie tej membrany pozwoliło na zastosowanie elastycznej i tym samym nie krępującej ruchów tkaniny. Ortler posiada pełną regulację (pas, kaptur, mankiety) oraz praktyczny dwustronny zamek główny. W konstrukcji podklejono wszystkie szwy, a dla zapewnienia jeszcze lepszej oddychalności pod pachami zastosowano dodatkową wentylację regulowaną dwustronnym zamkiem. Jak w każdym produkcie marki Ortovox nie zabrakło wykończenia z wełny umieszczonego w okolicy podbródka.

Kolekcja Naked Sheep to jednak nie tylko 3 warstwa. W ramach kolekcji dostępna jest również ciekawa propozycja kurtki hybrydowej. Piz Roseg to połączenie warstwy izolacyjnej z wełny szwajcarskiej oraz materiału typu fleece. Takie zastosowanie zapewnia odpowiednią termoregulację podczas zwiększonego wysiłku fizycznego i stanowi optymalne połączenie z pozostałymi elementami kolekcji. Kurtka ta została wyposażona w praktyczne rozwiązania mające na celu zwiększenie komfortu podczas wycieczek np. elastyczny ściągacz w pasie oraz wysokie kieszenie kompatybilne z plecakiem.

PLECAKI

W przyszłorocznej kolekcji nie mogło również zabraknąć innowacji w jednej z najpopularniejszych kategorii produktów Ortovox. Nowościami w tym segmencie jest ulepszona wersja plecaka Freerider oraz Ascent bez systemu AVABAG. Zmiana konstrukcji protektora w modelu Freerider została podyktowana koniecznością wprowadzenia wygodniejszej formy ochrony pleców, gdyż pod wpływem niskiej temperatury materiał, z którego skonstruowany był protektor, znacznie twardnieje, co w przypadku dotychczasowych rozwiązań powodowało wyraźne usztywnienie całego systemu nośnego plecaka i tym samym obniżenie komfortu użytkowania.

W związku z tą zmianą konieczne było zrezygnowanie z klasycznej budowy opierającej się na jednolitej konstrukcji protektora i zastosowanie modułowych elementów wbudowanych w plecy plecaka (łącznie 8 szt). Dla zachowania większej elastyczności płytki zostały odpowiednio wyprofilowane i pokryte miękkim materiałem, co dodatkowo zwiększyło wygodę podczas jazdy. Cały system posiada pełną certyfikację TUV i jest teraz lżejszy i cieńszy niż jego poprzednik.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa zwiększono kieszeń na lawinowe ABC tak, aby z łatwością pomieściła ona nawet największe łopaty i sondy. Ponadto w celu wizualnego odciążenia zrezygnowano ze zbędnych elementów i kieszeni przez co wszystkie modele nabrały znacznie bardziej kompaktowego wizerunku. Dotychczasowe cechy plecaka w postaci mocowania nart i deski, integralnego zaczepiania kasku, troczenia kijków i czekanów, szerokiego pasa biodrowego oraz izolacji na system H20 pozostały bez zmian. Kolejną nowością w segmencie plecaków jest wprowadzenie odrębnego modelu Ascent znanego do tej pory z wersji kompatybilnej z systemem lawinowym AVABAG. Niska waga sprawiła, że jest to niezwykle pożądany produkt zwłaszcza ze względu na swoją funkcjonalność i możliwość obwodowego otwarcia jak torby.

Informacja prasowa Ortovox




  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum