25 listopada 2017 17:29

Natalia Kałucka w finałach Mistrzostw Europy Juniorów w formacie olimpijskim!

Natalia Kałucka bardzo dobrze wystartowała w eliminacjach Mistrzostw Europy Juniorów rozgrywanych w Saint-Etienne (Francja). Polska zawodniczka zakwalifikowała się do finałów imprezy na 3. miejscu. Będziemy jutro mocno trzymać kciuki, zwyciężczyni zawodów wywalczy kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Buenos Aires w 2018 roku.

Natalia Kałucka

Natalia rozpoczęła kwalifikacje bardzo dobrze, od zwycięstwa w czasówkach. Później w boulderach jeden top i dwa bonusy dały jej 12. miejsce. Znacznie lepiej poszło Natalii w prowadzenie, w którym wywalczyła 6 lokatę. W sumie Polka zajęła 3. miejsce i zakwalifikowała się do 6-osobowego finału.

Awans Natalii do Igrzysk w Buenos Aires byłby bardzo fajnym akcentem. Zaledwie we wrześniu taką kwalifikację wywalczyła jej siostra, Ola na Mistrzostwach Świata Juniorów.

W Mistrzostwach startowali też nasi juniorzy. Konrad Gruszka zajął 18. pozycję, Bartłomiej Podlewski był 22. a Wojciech Ratajczak 23.

Pełne wyniki na specjalnej stronie wspinanie.pl.