21 listopada 2017 13:35

15. KFG – kolejna odsłona konkursu Marmota „Szmata za szmatę”!

Swoją obecność na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim jak zawsze zaznaczy Marmot, Złoty Sponsor imprezy. Po raz kolejny zorganizuje konkurs „Szmata za szmatę” – rywalizację w podciągania na drążku. Śmiałkowie wciąż są poszukiwani!

Krakowski Festiwal Górski to od lat obowiązkowa pozycja na mapie górskich wydarzeń – nie tylko w Polsce.  Dzięki obecności wybitnych postaci ze świata szeroko rozumianego outdooru oraz niezwykle bogatemu programowi,  festiwal cieszy się dużym uznaniem również poza granicami kraju.

Łukasz Świrk w akcji (fot. Adam Kokot / KFG)

Jednym ze stałych punktów imprezy będzie sponsorowany przez Marmota konkurs „Szmata za szmatę”. Udział w rywalizacji mogą wziąć wszyscy chętni, którzy pragną  zmierzyć się z konkurentami w liczbie podciągnięć na drążku. Podobnie jak w zeszłym roku, tegoroczna edycja przewiduje dwie kategorie, w tym jedną polegającą na kultowym w środowisku wspinaczy „dawaniu ze szmaty”, czyli podciąganiem ze zwisu na jednej ręce. Drugą kategorią będzie podciąganie oburącz nachwytem, z zawieszonym przy ciele 30 kg balastem.

Łukasz Milczuk – zwycięzca kategorii Open z 2016 (fot. Adam Kokot / KFG)

Eliminacje do konkursu odbywać się będą w dniach 21-29 listopada w siedzibie firmy Raven – wyłącznego dystrybutora marki Marmot na Polskę. Dziesięć osób, które osiągną w nich najlepsze wyniki, po pięć z obu kategorii, zmierzą się w finałowej walce o nagrody. Odbędzie się ona ostatniego dnia festiwalu i poprzedzi gwóźdź programu – wręczenie nagrody Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Filmowym.

SZMATA ZA SZMATĘ’ 2017 – regulamin konkursu

Oprócz licznych spotkań, prezentacji, warsztatów i prelekcji tradycyjnie nie zabraknie kiermaszu sprzętu outdoorowego, na którym będzie można nabyć specjalistyczną odzież, sprzęt i obuwie. Swoje stoisko, obok Marmota, będzie miało m.in. włoskie Aku – producent najwyższej jakości obuwia górskiego. Zarówno na stoisku Marmota, jak i Aku nie zabraknie produktów do nabycia w bardzo promocyjnych cenach, jak i konkursów z nagrodami.

Szczegółowy program 15. KFG można sprawdzić na stronie www.kfg.pl.

Informacja prasowa Raven 

Pod patronatem
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum