7 listopada 2017 09:40

Luka Rinaldi fleszem na Blinded by the Light 8B

Jedno ze swoich najlepszych przejść, jeśli nie najlepsze, zrobił w Brione Luca „Bazooka” Rinaldi. Włoch pokonał fleszem Blinded by the Light 8B.

Włoch na “Blinded by the Light” 8B FL (fot. arch. L. Rinaldi)

Problem Blinded by the Light 8B w szwajcarskim ogródku Brione miał do tej pory najprawdopodobniej tylko jedno przejście FL, a należy ono do mistrza tego stylu Jamesa Webba (aż 14 linii 8B fleszem). Na patentach Amerykanina wzorował się zresztą Luka Rinaldi.

Liczba wspinaczy, którym udało się pokonać 8B w pierwszej próbie jest już całkiem spora, ale już 8B+ od strzału zrobili nieliczni. Jednym z nich mógłby być wspomniany James Webb, który przeszedł kilka tak cenionych boulderów, sęk w tym, że odjął im plusa – choćby The Globalist autorstwa Nalle Hukkataivala w rejonie Sipoo. W tym roku topowe przejście zrobił Brytyjczyk Ned Feehally, błyskawicznie pokonując Trust Issues 8B+ w Rocklands. W gronie pogromców 8B+ FL są też Daniel Woods  z Entlinge w Murgtal (pierwotnie 8C, potem 8B+, są i tacy, którzy stawiają 8B) i Adam Ondra z Jade w Chaos Canyon (Rocky Mountain National Park).

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum