17 listopada 2017 15:38

Koroniarze w Red River – Kamil Ferenc i Piotrek Schab

Nazbierało się trochę nowości od ostatniego info o przejściach Kamila Ferenca (Scarpa, MotionLab, KS Korona) i Piotrka Schaba  (Wild Country, Five Ten, MotionLab, KS Korona) w Red River Gorge. Tym razem będzie o drogach spod znaku 5.14c/8c+.

Kamil na “Golden Ticket” 8c+ (fot. Piotr Bunsch)

Po przejściu Southern Smoke 8c+ Kamil dopisał do kajetu kolejny klasyk Red River, Golden Ticket na Chocolate Factory (otwarty w 2009 roku przez Adama Taylora). Po przejściu napisał:

Ze złotym biletem w ręce odliczam ostatnie dni wspinaczkowe przed wyjazdem z Red. Bardzo cieszy mnie to przejście, bo udało się znaleźć siłę i przede wszystkim motywację w trzeciej próbie dnia, gdzie tak naprawdę zastanawiałem się, czy nie odpuścić, kalkulując jak to będzie po reście, na dodatek stresując się coraz mniejszą ilością czasu. Na szczęście dobra wspinka z luźną, zmotywowaną głową dała spokój i radość.

Złoty bilet ma już w rękach także Piotrek Schab, który pokonał przewieszenie Chocolate Factory w 4. próbie:

Złoty strzał, droga marzenie. Trzy sekwencje pełne dynamicznych, niepewnych przechwytów przedzielone dobrymi restami. Klucz do sukcesu to silny biceps, mocne nerwy i dobry warun.

Też “Golden Ticket”, ale wspina się Piotrek Schab (fot. Maciek Dziedzic)

Poza tą drogą łupem Piotrka padły jeszcze trzy drogi w tym stopniu: Lucifer Mike’a Doyle’a (ponoć dziurki jak te na Pochylcu :), Fifty Words For Pump Michaëla Fuseliera i Southern Smoke Joe Kindera.

Brunka
źródło: FB
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum