10 listopada 2017 16:45

Charles Albert robi pierwsze 8C+ w Fontainebleau

Charles Albert przeszedł przedłużenie La révolutionnaire. Bosonogi Francuz zaproponował wycenę 8C+. Jeśli się ostanie, będzie to najtrudniejszy bald w mitycznym lesie Fontainebleau i oczywiście należący do najtrudniejszych na świecie.

Charles Albert na La révolutionnaire (fot. Neil Hart)

Oryginalne  La révolutionnaire znajduje się w sektorze Gros Sablons i jest to również problem autorstwa Alberta. Francuz przeszedł go w grudniu ubiegłego roku i dał wycenę 8C. Teraz Albert wzbogacił problem o 3 trudne ruchy (w sumie trudnych jest 10).

Yo, I did the extension to la revolutionnaire the other day, it's 8c+

Opublikowany przez Barefoot charles Czwartek, 9 listopada 2017

Na razie mamy tylko fotkę zadowolonego Francuza, z niecierpliwością czekamy na film… Wszak La révolutionnaire z wyceną 8C+ pretenduje do grona najtrudniejszych boulderów na świecie. Zobaczymy, czy wycena się utrzyma…

Może być różnie, przecież na początku 2016 roku Guillaume Glairon Mondet właśnie na 8C+ ocenił Le Pied à Coulisse. Kolejne powtórzenia, obniżyły wycenę najpierw do 8C, a parę dni temu Nalle Hukkataival zasugerował nawet 8B+. Nalle nadal jest w Fontainbleau, może przystawi się także i do La révolutionnaire.

Przypomnijmy, że właśnie Nalle Hukkataival odważył się jako jedyny uznać swój problem Burden of Dreams godzien wyceny 9A. Nawiasem mówiąc widzowie nadchodzącego KFG, będą mieli okazję zobaczyć film poświęcony zmaganiom Fina z tym właśnie kawałkiem skały.

Mysza

Źródło: Fanatic Climbing
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum