14 listopada 2017 08:33

Z mamą przez El Capitana? Alex Honnold nie ma z tym problemu

Gdzie Alex Honnold może zabrać mamę, by sprawić jej przyjemność? Oczywiście na El Capitana. W październiku wspólnie pokonali w jeden dzień 19-wyciągową Lurking Fear.

Dierdre Wolownick i Alex Honnold w ścianie El Capitana(fot. arch. D. Wolownick)

Dierdre Wolownick, mama wspinacza mrożącego swoimi solowymi wyczynami krew w żyłach, przez 44 lata była nauczycielką. Jak się okazuje, Alex naprawdę potrafi zarażać pasją do wspinania. Od 8 lat także i ona się wspina…

Alex co roku, z okazji urodzin mamy, zabiera ją na jakąś spektakularną wspinaczkę. Tym razem był to El Capitan w jeden dzień!

Mama Alexa musiała naprawdę przygotować się do tej przygody. Trening obejmował naukę małpowania, jako druga na linie musiała tą techniką pokonać sporą część 600-metrowej drogi. Po kilku miesiącach treningów pani Wolownick była gotowa.

Przejście miało miejsce 31 października i zajęło zespołowi 13 godzin (czas przewodnikowy 4 dni). Po przejściu mama Alexa napisała:

Co roku, gdy wspinamy się razem z Alexem, myślę: “Nie zrobię tego”. I co roku się udaje. Nie potrafię sobie wyobrazić czegoś większego niż El Cap w jeden dzień. Ale nie mogę się doczekać, by dowiedzieć się, co to będzie.

Mysza

Źródło: Climbing
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum