8 października 2017 08:01

Triangular Face z 8C na 8B+… A obniża Aleksiej Rubcow

Nie na długo utrzymała się wycena 8C przy Triangular Face, najtrudniejszym problemie Triangular Lake (niedaleko Swietogorska), zrobionym minionego lata przez Vadima Timonowa. Tym, który obniżył linię do 8B+ jest rodak autora, Aleksiej Rubcow.

Aleksiej Rubcow na “Triangular Face” (fot. Nikita Tsarew)

Timonow pracował nad swoim boulderem dwa sezony, Rubcow uporał się z krawądkową linią w ciągu jednej sesji (choć oczywiście trudno porównywać pierwsze przejście z powtórzeniami). Sam Aleksiej napisał tak:

Szybko zdałem sobie sprawę, że boulder jest w moim stylu i po kilku godzinach udało mi się zrobić drugie przejście! Myślę, że zrobienie 8C w jeden dzień jest zbyt trudne, dlatego moim zdaniem boulder zasługuje na 8B+.

Ze zdaniem Aleksieja Rubcowowa trzeba się liczyć. To w końcu jeden z czołowych rosyjskich zawodników w boulderowym Pucharze Świata, no i przede wszystkim mistrz świata z Xining z 2009 roku. Rosjanin ma też sporo sukcesów spoza panelu, choć swoje pierwsze 8C zrobił stosunkowo niedawno, bo dopiero na początku tego roku – padło wtedy From Dirt Grows the Flowers w Chironico.

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum