24 października 2017 09:48

The North Face 1992 Nuptse Jacket

W 1992 roku na rynek trafiła The North Face Nuptse Jacket – rewolucyjna puchowa kurtka, której nazwa nawiązuje do mierzącego 7861 m n.p.m. zachodniego szczytu Nuptse, położonego 1,5 kilometra  na południowy zachód od Mt. Everest.

The North Face Nuptse Jacket

Dzięki innowacyjnej konstrukcji komór z puchem zapewniała doskonałą termoizolację i od razu stała się jedną z najbardziej pożądanych kurtek na świecie. Pokochali ją nie tylko górscy odkrywcy. Bardzo szybko stała się nieodłącznym atrybutem muzyków z nowojorskiego środowiska hip-hopowego, zyskując status ikony i produktu kolekcjonerskiego.

Darren Cookson, wiceprezes ds. Produktów w The North Face EMEA:

Projektanci The North Face spędzili trochę czasu w bazie pod Nuptse. Ten imponujący, surowy i niezbadany szczyt był dla nich inspiracją przy tworzeniu kurtki. W górach jest taka stara zasada oparta na doświadczeniu przy wyborze sprzętu – light is right. Oznacza to, że pakujesz tylko to, co niezbędne i co pozwoli ci osiągnąć cel. W myśl tej zasady tworzona była kurtka Nuptse. Po kilku zmianach w konstrukcji w 1992 roku na rynek trafił model z innowacyjnymi, poziomymi przegrodami, które minimalizowały efekt przesuwania się wypełnienia. Tak narodziła się puchówka, która szybko stała się ikoną.

25 lat po wprowadzeniu Nuptse na rynek, The North Face wypuszcza kolekcję replik produktów z 1992 roku. Wykorzystano oryginalne kombinacje kolorystyczne: Cobalt Blue, The North Face Red, The North Face Black i Yellow Dome Print. Kolekcję tworzą kurtki i kamizelki, których komory wypełnione są gęsim puchem z certyfikatem RDS i posiadają klasyczne duże logo na rękawie.

The North Face Nuptse Jacket

Aby dowiedzieć się więcej na temat osób zaangażowanych w film, oraz sklepów, w których znaleźć można kurtkę Nuptse, warto odwiedzić stronę www.thenorthface.com i profil FB TNF.

Informacja prasowa The North Face
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum