16 października 2017 10:55

Puchar Świata 2017 na czas dla Anouck Jaubert i Władysława Deulina

Poza prowadzeniem w Xiamen rozegrano także partię czasówek, ostatnią w tym roku. Najszybsi byli Francuzka Anouck Jaubert i Rosjanin Władysław Deulin. Do tej pary trafiły także końcowe trofea Pucharu Świata 2017.

Anouck Jaubert (fot. Eddie Fowke)

W Xiamen tytuł najlepszego sprintera zawodów, ale i całego sezonu wywalczył Władysław Deulin. Rosjanin pobiegł w finale bardzo szybko (5.53), zresztą we wszystkich rundach notował czasy poniżej 6 sekund. W decydującym pojedynku wyprzedził Indonezyjczyka Aspara Jaelolo, który powtórzył życiowy sukces sprzed tygodnia z Wujiang.

Władysław Deulin (fot. Eddie Fowke)

Kobiece biegi należą w tym roku do Anouck Jaubert. Główną rywalką Francuzki, podobnie jak w ubiegłym roku, była Julia Kaplina. Tym razem Rosjanka poza stawką, niemniej w końcowym rankingu zajęła 2. miejsce (była najlepsza w 2016). Kaplina ścigała się w finale z Aries Susanti Rahayu z Indonezji. Dotarcie do finału to dla tej zawodniczki olbrzymi sukces, zresztą sukces sportowy dla całego kraju. Wygląda na to, że Indonezyjczycy bardzo poważnie myślą o Igrzyskach w Tokio…