12 października 2017 16:38

Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w prowadzeniu – Wuteh Cup (28-29.10)

W dniach 28-29 października w Toruniu odbędą się organizowane cyklicznie przez toruński Klub Wysokogórski zawody Pucharu Polski i Mistrzostw Polski pod nazwą Wuteh Cup.

Wuteh Cup (fot. Olek Urbański)

W tym roku Wuteh Cup to:

  • Mistrzostwa Polski w prowadzeniu w kategorii Seniorów i Młodzieżowców,
  • Puchar Polski w prowadzeniu w kategorii Juniorów i Juniorów Młodszych,
  • Puchar Polski na czas w kategoriach Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych.

Sobota, 28 października, to dzień eliminacji w prowadzeniu dla wszystkich kategorii wiekowych. Co ciekawe, osoby chętne, po próbach na dwóch drogach liczonych do klasyfikacji, będą mogły spróbować swoich sił na pozostałych drogach nakręconych dla innych kategorii, więc zapowiada się sporo wspinania. Wzorem zeszłego roku, kończymy z tradycyjnym pokazywaniem dróg eliminacyjnych, filmiki z przejść pokażemy na monitorach i dodatkowo w serwisie YouTube.

Niedziela, 29 października, będzie dniem bardzo intensywnym. Zaczniemy od finału Pucharu Polski w prowadzeniu dla Juniorów i Juniorów Młodszych, po czym odbędzie się finał Mistrzostw Polski w prowadzeniu Seniorów i Młodzieżowców, a zmagania zakończymy Pucharem Polski na czas we wszystkich kategoriach wiekowych.

Zawody są jednocześnie finałem Pucharu Polski w prowadzeniu we wszystkich kategoriach wiekowych oraz imprezą wieńczącą zmagania klasyfikacji łączonej (trójbój) wśród Seniorów i Młodzieżowców. Dodatkowo dla najlepszych osób, które spróbują wszystkich dróg eliminacyjnych w konkurencji prowadzenie, przewidziane są nagrody.

Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie PZA, gdzie ruszyły już zapisy.

Tomek Grajpel
KW Toruń

Sponsorem głównym zawodów jest Fabryka Mebli Wuteh

Pozostali sponsorzy

Organizatorzy
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum