13 października 2017 09:56

PŚ w Xiamen – przed nami finał czasówek i przedostatnia edycja w prowadzeniu

Pucharowe zmagania sezonu 2017 powoli dobiegają końca. W najbliższy weekend przedostatnia edycja Pucharu Świata w konkurencji prowadzenie i finał czasówek. Gospodarzem będzie chińskie Xiamen (14-15 października).

Janja Garnbret (fot. Eddie Fowke / IFSC)

Już przed imprezą w Xiamen drugi tytuł w karierze w prowadzeniu zapewniła sobie Janja Garnbret. 18-letnia Słowenka zdecydowanie dominowała w całym cyklu, wygrywając aż pięć z sześciu rozegranych dotąd zawodów (tylko raz oddała pałeczkę swojej słynnej koleżance Jain Kim), a ma szansę dołożyć jeszcze dwa zwycięstwa – oprócz Xiamen zawodników czeka jeszcze Kranj. O drugie miejsce w rankingu walczyć będą wspomniana Koreanka Kim, Belgijka Anak Verhoeven, Austriaczka Jessica Pilz i Francuzka Julia Chanourdie.

Wśród mężczyzn ogromną szansę na statuetkę ma Romain Desgranges, aktualny mistrz Europy. Francuz wygrywał w tym roku PŚ trzykrotnie. Za nim w klasyfikacji są Włoch Stefano Ghisolfi, który triumfował w ubiegły weekend w Wujiang i Japończyk Keiichiro Korenaga.

Xiamen będzie też finałową odsłoną PŚ na czas. O tytuł najszybszej biegaczki, podobnie jak w ubiegłym roku, rywalizują Rosjanka Julia Kaplina i Francuzka Anouck Jaubert. Puchar 2016 ostatecznie zgarnęła Kaplina, jak będzie tym razem? Z kolei męskie bieganie to prym rosyjskich zawodników i duże szanse na końcowy sukces dla Władysława Deulina. Deulin wyprzedza dwóch rodaków, Aleksandra Szikowa i Stanisława Kokorina. Nasz sprinterski as Marcin Dzieński (ubiegłoroczny nr 1 PŚ) zajmuje w rankingu 8. miejsce.

Dwie czołowe rywalki w czasówkach, Anouck Jaubert i Julia Kaplina (fot. Eddie Fowke / IFSC)

W Xiamen zobaczymy polską ekipę w identycznym składzie jak w Wujiang. W prowadzeniu wystartuje Maciek Dobrzański, a pobiegną: Anna Brożek, Edyta Ropek, Klaudia Buczek, Marcin Dzieński i Rafał Hałasa.

Jak zawsze, zapraszamy na bezpośrednie relacje na specjalną stronę wspinanie.pl.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum