6 października 2017 11:04

Polacy wystartują w najbliższą sobotę na Mistrzostwach Europy Skyrunning

W najbliższą sobotę odbędą się Mistrzostwa Europy Skyrunning na dystansie klasycznym. Do niewielkiego miasteczka Zeanuri, położonego w sercu Kraju Basków, zjechało kilkuset zawodników, którzy już w sobotę o godzinie 9 zmierzą się z trasą liczącą 31 km, a do pokonania będzie również 2400 metrów w górę.

W gronie reprezentantów Polski znaleźli się Paweł Góralczyk, Jacek Michulec, Krzysztof Bodurka i Marcin Rzeszótko. Wśród Pań Polskę będą reprezentować Dominika Wiśniewska-Ulfik oraz Natalia Tomasiak.

Reprezentacja Polski na ME (fot. Jacek Deneka)

 W Hiszpanii jest jeszcze Magda Kozielska i Martyna Kantor. Niestety, dziewczyny z powodu kontuzji zdecydowały się zrezygnować ze startu (Magda) lub wystartować w krótszym biegu towarzyszącym mistrzostwom na dystansie 22 km (Martyna).

Organizatorzy 24 godziny temu opublikowali listę najlepszych, na której znalazła się część naszych reprezentantów: Paweł Góralczyk, Marcin Rzeszótko, Dominika Wiśniewska-Ulfik, Natalia Tomasiak. Kłopot w tym, że lista elity wynosi niemal 50 nazwisk i trudno jednoznacznie wskazać faworytów. Jak zawsze na zawodach rozgrywanych we Włoszech czy Hiszpanii, można się spodziewać również kilku szerzej nieznanych, lokalnych biegaczy, którzy swoją postawą w zawodach potrafią wywrócić klasyfikację do góry nogami.

Zawody zostaną rozegrane w Parku Narodowym Gorbeia położonym na południowym wschodzie Kraju Basków. Najwyżej położonym punktem na trasie będzie szczyt Gorbeia (1481 m), znajdujący się mniej więcej w połowie trasy.

Profil trasy

Niewielkie Zeanuri, w którym zlokalizowane jest biuro zawodów, start i meta, jest już gotowe na przyjęcie sportowców. Dla 1300 mieszkańców zawody to coś więcej niż przełamanie codziennego życiowego rytmu. Baskom, podkreślającym na każdym kroku swoją odrębność, bardzo zależy na odpowiednim zaprezentowaniu swojego regionu, dlatego nadchodzący weekend to dla nich prawdziwe święto. Mieszkańcy Zeanuri nemal w całości zaangażowali się w ogranizację imprezy. Warto dodać, że nad całością wydarzenia będzie czuwać blisko 200 wolontariuszy.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Relację będzie można śledzić na profilu FB Skyrunning Poland.

Strona zawodów: www.gorbeiasuzien.eus/en/gorbeiasuzien_en.

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum