17 października 2017 11:50

Jimmy Webb otwiera “The Outer Limits” 8C

James Webb otworzył nowe 8C o nazwie The Outer Limits. Granitowy problem znajduje się nad jeziorem Tahoe (Donner Summit).

O nowości Amerykanin pisze w samych superlatywach: „oszałamiający”, „jedno z najbardziej znaczących pierwszych przejść, jakie zrobiłem”. To oczywiście częste ozdobniki i formułki pojawiające się przy tak trudnych boulderach, ale rzeczywiście na zdjęciu The Outer Limits wygląda świetnie.

Jimmy Webb na “The Outer Limits” 8C (fot. arch. J. Webb)

Nie jest to nowa rzecz, a stary projekt znany pod nazwą Flying Saucer, którym przed laty prawdopodobnie jako pierwszy zainteresował się Jason Kehl. Sam Jimmy Webb spędził wiele dni na patentowaniu poszczególnych ruchów – około 18 kampusowych, bardzo siłowych przechwytów w samym przewieszeniu, a potem trzeba jeszcze wyjść na top (dodatkowe 6 metrów wspinania w umiarkowanych trudnościach).

The Outer Limits to już 14 problem 8C w dorobku Jamesa Webba. W tym roku Amerykanin podniósł poprzeczkę wpisując do kapownika swoje pierwsze 8C+. W sierpniu pokonał Creature from the Black Lagoon w Chaos Canyon (Rocky Mountain National Park), zrobił jednocześnie trzecie przejście – pierwszy był Daniel Woods, drugi Dave Graham.

Brunka
źródło: Instagram

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum