11 października 2017 10:45

Janusz Gołąb i Andrzej Bargiel o przyszłości himalaizmu – już jutro w Gliwicach

Przypominamy, że już jutro w Gliwicach panel dyskusyjny z Januszem Gołąbem i Andrzejem Bargielem – “Quo vadis himalaizm?”. Początek godzina 19.00, wstęp wolny!

Czy przed himalaistami stoją jeszcze sportowe wyzwania? A może himalaizm stanie się ekstremalną turystyką komercyjną? Jakie są szanse na zimowe wejście na K2? W przededniu wyprawy na ostatni, niezdobyty zimą ośmiotysięcznik, o perspektywach tej dyscypliny dyskutować będą Janusz Gołąb i Andrzej Bargiel.

Dwie osobowości, różne doświadczenia, odmienne punkty widzenia i jedna ważna kwestia.  Salomon oraz 8a.pl zapraszają na panel dyskusyjny “Quo vadis himalaizm?”, w którym naprzeciw siebie staną wspinacz i himalaista – pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięcznika Gasherbrum I– Janusz Gołąb oraz skialpinista, który dokonał pierwszego w historii zjazdu z ośmiotysięcznika Broad Peak, biegacz górski i himalaista Andrzej Bargiel.

Jak oceniają obecną kondycję tej dyscypliny i jakie widzą perspektywy na przyszłość? Tego będzie można dowiedzieć się podczas spotkania, które odbędzie się 12 października, w auli Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości przy ul. Bojkowskiej 37 w Gliwicach. Początek o godzinie 19:00, wstęp wolny. Dyskusję poprowadzi Piotr Turkot z portalu wspinanie.pl.

Pod patronatem
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum