8 października 2017 19:17

Janja Garnbret i Stefano Ghisolfi wygrywają w Wujiang

Puchar Świata w prowadzeniu w Wujiang trafił do Janji Garnbret i Stefano Ghisolfiego. Słowenka i Włoch rozegrali dzisiejszy finał perfekcyjne, jako jedyni ze stawki topując drogi.

Wujiang 2017 (fot. Eddie Fowke / IFSC)

Janja Garnbret ma już pięć zwycięstw w tym sezonie, i ma zapewnioną – mimo że do końca rozgrywek zostały jeszcze dwie imprezy – statuetkę Pucharu Świata 2017. Drugą, bo była numerem jeden także w ubiegłym roku. W Wujiang wszystkie rundy rozpracowała bezbłędnie, a w finałowej kolejce jako jedyna przytrzymała końcowego chwytu. Blisko była Jain Kim, Koreanka jedynie musnęła końcowej klamki. Na trzecim stopniu podium stanęła Francuzka Julia Chanourdie.

8. Anak Verhoeven 28+

Janja Garnbret (fot. Eddie Fowke / IFSC)

Męski finał należał w Wujiang do Stefano Ghisolfiego. Wygrana Włocha nie jest czymś nadzwyczajnym, za to drugie miejsce Tomoa Narasakiego trzeba uznać za sporą niespodziankę. Japończyk to oczywiście wytrawny pucharowy gracz. Tyle że głównie na panelu boulderowym – to zwycięzca PŚ 2016 i drugi zawodnik tego sezonu. Zresztą Narasaki nie jest jedynym boulderowcem wśród „linowców” w chińskim finale. 6. miejsce zajął Koreańczyk Jongwon Chon, postać numer jeden PŚ 2017.