3 października 2017 14:51

Z rejonu Jastrzębnika – Darek Tim otwiera “Koniec dzieciństwa” VI.5

Jastrzębnik to chyba najbardziej oblegana skała Jury Północnej w tym sezonie…, przez wspinaczy i przez ekiperów. W ostatnich miesiącach powstało tam wiele trudnych i bardzo dróg, także kombinacji. Swoje projekty poprowadzili w rejonie między innymi Waldek Podhajny, Marcin Wszołek, Przemek Mizera i Rafał Porębski. A pulę jastrzębnikowych nowości powiększył teraz także Darek Tim.

Wysokie okapy, na górze pod nr 3 zaznaczona nowość “Koniec dzieciństwa” VI.5 (topo Darek Tim)

Nowość biegnie w grupie Jastrzębnika, ale nie na głównej ścianie, a nieco z boku. Darkowi udało się rozwiązać starą linię “zaprojektowaną” na Wysokich Okapach przez Waldka Podhajnego. Powstała droga Koniec dzieciństwa VI.5 (9R+RZ), startująca na prawo od Duży może więcej (VI.2).

Darek:

Na drodze jest ogranicznik estetyczny :). Na starcie nie korzystamy z kamieni po bokach. Do zrobienia pozostało jeszcze wklejenie nowego stanu (teraz zjeżdżamy ze starego zjazdowca) i przeczyszczenie górnej, połogiej części, bo zaczęła już zarastać.

Skałka jest umiejscowiona nieco na uboczu i nie jest tak popularna jak sam Jastrzębnik. Zachęcam jednak do wstawiania się, zarówno w nową drogę, jak i do dróg Kaspar Hauser oraz dwóch Stereotomii (lewej i prawej). To świetne wspinanie.

Dziękuję Waldkowi za udostępnienie projektu.

Najnowsze topo Jastrzębnika autorstwa Darka Tima znajdziecie TUTAJ (a przy okazji, weryfikacji wycen doczekało się kilka znanych dróg).

Uzupełniając z kolei listę nowości na czołowej ścianie Jastrzębnika, trzeba jeszcze wspomnieć o drodze Omlecik VI.4, którą tego lata poprowadził Waldek Podhajny (już po zrobieniu Przebudzenia mocy VI.6+). Linia startuje na lewo od Jaj samuraja (VI.3+).

W obrębie Jastrzębnika wciąż jest wiele możliwości i potencjalnych linii do zrobienia. Eksploracja tego zakątka naszej Jury trwa i pewnie trwać będzie jeszcze długo.

Więcej o tegorocznych realizacjach na Jastrzębniku tutaj.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum