12 października 2017 08:00

Alex Megos i szybka piłka na Jaws II 9a+

Alex Megos jak zawsze w doskonałej formie. Tym razem w wykonaniu Niemca szybka piłka w Rumney i przejście Jaws II 5.15a/9a+.

Alex Megos na “Jaws II” 9a+ (fot. Melissa Le Neve)

Jaws II to boulderowa linia pokonująca przewieszenie Waimea Wall. Oryginalna wersja była pomysłem Dave’a Grahama (1998), Amerykanin wycenił ją na 8c. W wyniku obrywów droga zyskała na trudności, a w nowej formie pokonał ją jako pierwszy w 2007 roku Wasja Worotnikow. Stanęło na 9a+, choć dla Worotnikowa było to pierwsze tak mocne przejście.

Jaws to specyficzna propozycja i tak naprawdę trudna do wycenienia, co podkreślał np. Daniel Woods, który zrobił drugie przejście. Po pierwszych przymiarkach nie dawał drodze więcej niż 9a, zmienił zdanie po kilku lotach z relatywnie łatwiejszego, górnego odcinka. Alex Megos zamknął pracę nad drogą w trzech wstawkach, chociaż nie spodziewał się tak szybkiego sukcesu:

Wow! Poszło szybciej, niż się spodziewałem. Sprawdzałem drogę dwa razy i właściwie nie znalazłem żadnego patentu, który mógłby zapracować, chociaż spróbowałem około 5 różnych możliwości. I w następnej wstawce po prostu ją zrobiłem, jednym z tych patentów?! Zaskoczony, ale także szczęśliwy!

Poniżej na Jaws II Paul Robinson:

Brunka
źródło: Instagram

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum