18 października 2017 08:57

Nowa jakość hiszpańskiego boulderingu? Alberto Rocasolano otwiera El indomable 8C+

Ambitni są hiszpańscy boulderowcy, a jednym z najlepszych wspinaczy tego kraju, właśnie na poletku boulderowym, jest Alberto Rocasolano. Hiszpan zaproponował ostatnio 8C+ w rejonie Tamajón. Takie trudności zalicytował już wcześniej, ale za pierwszym razem wycena się nie utrzymała…

Alberto Rocasolano na “El indomable”, pierwsze hiszpańskie 8C+? (fot. Desnivel)

Nowość nazywa się El indomable i znajduje się w rejonie Tamajón (Guadalajara)Jeśli powtarzający potwierdzą tak wyśrubowane trudności (autorskie 8C+), będzie to najtrudniejszy hiszpański problem i zarazem jeden z najtrudniejszych na świecie. Na filmie Hiszpan prezentuje swoje najnowsze dzieło:

Alberto Rocasolano już raz spróbował przesunąć granicę w hiszpańskim boulderingu i rok temu ogłosił powstanie problemu 8C+. Taką cyfrę postawił przy La teoría del todo 8C+ w rejonie Albarracín, ale później boulder został przeceniony przez Rubéna Díaza.

Wypada dodać, że możliwości Hiszpana są naprawdę duże. Poza La teoría del todo Alberto ma wiele ekstremalnych przejść na kamykach, w tym między innymi Crisis 8C/C+ w Crevillente, Catalan Witness the Fitness 8C w Cova de Ocell  i ciepłą jeszcze Trinity 8C w Peixcave (pierwsze przejście).

Brunka
źródło: Desnivel
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum