23 października 2017 12:06

Spotkanie z marką Patagonia w Krakowie i w Warszawie

Przedstawiciele firmy Patagonia w Polsce zapraszają na spotkanie z marką, w ramach którego odbędzie się m.in. prezentacja ambasadora Patagonii – utalentowanego, szkockiego wspinacza Robbie’go Philipsa oraz specjalisty od bigwallowej wspinaczki Marka Raganowicza.

O filozofii marki opowie natomiast Norbert Sandner, Alpine and Climbing Manager Europe w firmie Patagonia. Spotkanie odbędzie się w swobodnej, sympatycznej atmosferze, podczas której będzie można porozmawiać z zaproszonymi gośćmi.

Robbie Phillips

Robbie Phillips to jeden z najbardziej obiecujących szkockich wspinaczy. Ma duże ambicje, jest bardzo pewny siebie, gotowy na ryzyko, mimo młodego wieku ma już wiele honornych przejść, a z drugiej strony całkiem normalny stosunek do wspinania. Zapytany o tajemnicę sukcesu odpowiada: “Hmmm…. piję dużą ilość herbaty, jem dużo więcej czekoladowych ciastek niż zalecana dzienna dawka i pracuję bardzo bardzo ciężko”. W 2015 roku zasłynął szybkimi przejściami kilku najtrudniejszych dróg w Alpach: Paciencia (8a, 900 m) na północnej ścianie Eigeru, Silbergeiera 8b+ w Rätikonie, czy Project Fear 8c w Dolomitach. W 2016 zawitał do Yosemitów, gdzie po odbyciu szkolenia ze wspinania w tamtejszym granicie przeszedł klasycznie Golden Gate (5.13b), El Niño (5.13c) czy Pre-Muir (5.13d), wszystkie na El Capitanie. Podczas spotkania opowie nam o swoich najnowszych projektach, podejściu do treningu, a także o współpracą z marką Patagonia. Więcej informacji o Robbie’m Philipsie na stronie: www.robbiephillips.co.uk oraz na wspinanie.pl.

Marek Raganowicz w ścianie Ships’s Prow (fot. Marek Raganowicz)

Marek Raganowicz to jeden z najlepszych polskich wspinaczy wielkościanowych, wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą za wytyczenie – często samotnie i w najodleglejszych zakątkach globu – wybitnych, nowych dróg na największych urwiskach. Ceniony autor, który po latach publikowania na łamach specjalistycznych magazynów zdecydował się na debiut literacki, adresowany nie tylko do czytelników prozy górskiej, ale do każdego miłośnika dobrej książki – „Zapisany w kręgach”.

Norbert Sander – człowiek legenda w Patagonii. Zaczął się wspinać jako młody chłopak dzięki ojcu. W młodości przeżył 600 metrowy upadek ze stoków Marmolady w Dolomitach. W 1980 założył pierwszą w Niemczech szkołę wspinania. Wspólnie z Wolfgangiem Gullichem, a także Kurtem Albertem rozpoczął sportową eksploracje Frankenjury. Prowadził również sklep wspinaczkowy, a także założył pierwszą ścianę wspinaczkową „Climbing Factory” w Norymberdze. Obecnie w Alpine and Climbing Manager jest odpowiedzialny za wsparcie wspinaczkowych ambasadorów marki Patagonia.

Spotkania odbędą się w:

  • Krakowie – 23 października (poniedziałek), BAL na Zabłociu – ulica Ślusarska 9, start: 19.00
  • Warszawie – 24 października (wtorek), Czarna Fala – ulica Racławicka 99, start: 19.00

Źródło: Patagonia
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum