12 września 2017 13:18

Zaproszenie na wyjazd w sudeckie piachy

Komisja Szkolenia i Komisja Wspinaczki Wysokogórskiej PZA zaprasza aktywnych wspinaczy zainteresowanych rozszerzeniem swoich kompetencji i umiejętności do wzięcia udziału w wyjeździe wspinaczkowym w rejonach takich jak Hejszowina, Teplice, Adrspach.

(fot. źródło PZA)

Termin wyjazdu:

  • 7-8 października (sobota i niedziela) i/lub 14-15 października (sobota i niedziela)

Przy złej pogodzie wyjazd może nie dojść do skutku.

Kryteria naboru:

  • ukończone 18 lat
  • członkostwo w klubie zrzeszonym w PZA
  • poziom w skałach minimum VI.3 OS i VI.4+ RP
  • posiadanie aktualnego wykazu przejść w bazie PZA
  • zaświadczenie od lekarza medycyny sportowej o zdolności do uprawiania wspinaczki wysokogórskiej

Przy dużej ilości zgłoszeń preferowane będą osoby z lepszym wykazem przejść i młodsze wiekiem. Zgłoszenia opatrzone tytułem „Sudeckie piachy” prosimy kierować na adres: jankuczera@gmail.com.

Termin wysyłania zgłoszeń upływa 24 września (niedziela)!

Dofinansowanie:

Osoby, które zakwalifikują się na wyjazd, mogą liczyć na pokrycie w sporej części kosztów.

Opis rejonów:

Wspinanie w tych rejonach jest techniczne i wymaga zdecydowania, do tego dość „lotna asekuracja” w szczególności Teplicach i Adrspachu powoduje, że rejony pomimo wielkiej urody nie są oblegane zbyt tłumnie przez wspinaczy. Jednak chce zasmakować takiego wspinania, gdzie nie tylko silne palce i biceps się liczą, to ten wyjazd jest dla niego.

Koordynatorem wyjazdu są Paweł Pustelnik i Jan Kuczera (Instruktorzy PZA), natomiast poza nimi kadrę szkoleniową będą stanowić doświadczeni wspinacze aktywnie wspinający się w piachach m.in. Łukasz Mirowski, Paweł Bzdziel „Tatanka”, Staszek Piecuch.

Miejsce zakwaterowania:

Schronisko w Pasterce w Górach Stołowych.

Dojazd:

Wspólnym transportem.

Kilka słów o projekcie:

Wyjazd ten jest częścią projektu unifikacyjnego PZA, w którym mniej doświadczeni wspinacze z aspiracjami sportowymi będą wspinać się pod okiem bardziej doświadczonych kolegów. Celem projektu jest wsparcie rozwoju wspinaczy w preferowanym wieku 21 -30 lat z różnym doświadczeniem w rozwoju wspinaczkowym od „tradu” w skałach, poprzez ubezpieczone drogi wielowyciągowe, po górskie wspinanie – letnie i zimowe. Poza wspinaniem, celem jest też integracja środowiska wspinaczkowego oraz wymiana doświadczeń.

O ostatnim obozie można poczytać TUTAJ.

źródło: PZA  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum