14 września 2017 12:56

The Cruzifix, czyli Randall i Whittaker w drodze po właściwy Crucifix

Tom Randall i Pete Whittaker nie ustają w poszukiwaniach rysy idealnej i we wpędzaniu w kompleksy amerykańskich specjalistów od klinowania. Brytyjczycy wrócili na swoje opus magnum znajdujące się w White Rim (Utah, USA), mowa o The Crucifix Project.

The Crucifix Project (fot. Andrew Burr)

Grota w White Rim wygląda niesamowicie. To gigantyczny dach przecięty krzyżującymi się rysami, stąd nazwa Crucifix (krucyfiks). Konfiguracja rys sprawia, że jest możliwość przejścia kilku kombinacji.

W ubiegłym roku Brytyjczycy poprowadzili tam Crown of Thorns 5.14a (na zdjęciu powyżej startuje u góry i idzie prosto w dół). Teraz, w ramach przygotowań do przejścia właściwego celu, pokonali kombinację startującą tak, jak Crown of Thorns, ale w przecięciu skręcili (ramię w prawo na zdjęciu).

Tak pokonana droga otrzymała nazwę The Cruzifix i wycenę 5.14R. Droga jest tak długa, że Brtyjczycy skorzystali z dwóch lin, “przesiadając się” w zworniku. Oczywiście, nie trzeba dodawać, że to przejście na własnej asekuracji.

Końcówka Crucifix Project robi wrażenie…

Właściwy Crucifix Project, czyli najtrudniejsza wersja pokonania ogromnego dachu, to przejście z lewej do prawej (na pierwszym zdjęciu).

Mysza

Źródło: wideboyz.blogspot.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum