8 września 2017 09:21

Juniorskie MŚ w Innsbrucku – trzy młode Japonki na podium w konkurencji prowadzenie

Trzy Japonki podzieliły się podium na juniorskich Mistrzostwach Świata w Innsbrucku w konkurencji prowadzenie, w najmłodszej grupie wiekowej. Wszystkie doszły do topu na drodze finałowej, o kolejności zadecydowały więc wyniki z poprzedniej rundy. Złoto zdobyła Ai Mori, srebro Natsuki Tanii, brąz Futaba Ito. Dwie ostatnie to także medalistki konkurencji boulderowej (złoto trafiło do Ito, srebro do Natsuki).  

Młode Japonki górą (fot. Eddie Fowke / IFSC)

Młodzi Japończycy startują w Innsbrucku wyśmienicie, także wśród chłopców (w grupie B) w prowadzeniu japoński zawodnik wywalczył medal. Po brązowy krążek wspiął się Hidemasa Nishida. Najlepszy w finale był Amerykanin Colin Duffy, a drugi Hiszpan Alberto Ginés López.

W finale najmłodszych zabrakło Polaków. Najbliżej czołówki była Maja Rudka, która zajęła ostatecznie 15. miejsce. Wiadomo już, że swój start w tej konkurencji kończy na rundzie półfinałowej także Ida Kupś (14. pozycja), startująca w kategorii juniorek.

Poniżej pierwsze trójki i miejsca Polaków:

Juniorki B
1. Ai Mori (Japonia)
2. Natsuki Tanii (Japonia)
3. Futaba Ito (Japonia)

15. Maja Rudka
55. Bianka Janecka
71. Marta Klimaszewska

Juniorzy B
1. Colin Duffy (USA)
2. Alberto Ginés López (Hiszpania)
3. Hidemasa Nishida (Japonia)

59. Jakub Ziętek
65. Miłosz Bujak
85. Wojciech Zalewski

A jeszcze dziś rozstrzygnięcia w prowadzeniu w pozostałych kategoriach wiekowych. O 19.00 finały juniorów A, a od 20.30 juniorów.

W Innsbrucku młodzi wspinacze testują także wszechstronność i zbierają punkty, by wystąpić w finałach kombinacji. Te już w najbliższy weekend 9-10 września.

Brunka
źródło: IFSC
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum