12 września 2017 08:47

Markus Pucher zimą, samotnie na Aguja Guillaumet!

8 września Austriak Markus Pucher dokonał pierwszego samotnego zimowego wejścia na Aguja Guillaumet (2579 m, Patagonia).

Markus Pucher na Aguja Guillaumet

Markus Pucher na Aguja Guillaumet

Markus Pucher to specjalista od samotnych wspinaczek i Patagonii. Austriak nie boi się także patagońskiej zimy i od kilku lat wspina się także w tym trudnym okresie, podejmując naprawdę poważne wyzwania. Zimą 2016 roku musiał zawrócić na Cerro Torre, będąc zaledwie 40 metrów od szczytu. Sam szczyt już miał w swoim kajeciku, w 2013 roku wszedł na niego samotnie.

Markus Pucher (fot. static.kleinezeitung.at)

Tegoroczny cel, Aguja Guillaumet (2579 m) Pucher zdobył wspinając się drogą Amy-Vidailhet (Bernard Amy, Pierre Vidailhet, 1968) a zjeżdżał  linią Guillot-Conqueugniot (Joël Coqueugniot, François Guillot, 1968). Sukces zawdzięcza m.in. precyzyjnej prognozie:

Wbrew burzy! Zwycięzca bierze wszystko; ). 8 września dokonałem pierwszego samotnego zimowego wejścia na Aguja Guillaumet! Rozpocząłem wspinaczkę w ciężkiej śnieżnej burzy a na szczycie stanąłem w pięknym zachodzie słońca! Ogromnie dziękuję Rolo Garibotti (Patagonia Vertical) za prognozę.

Mysza

Źródło: planetmountain
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum