7 września 2017 10:21

L’or du temps klasycznie. Słowacki team sprawnie na Grand Capucin

W połowie sierpnia br. informowaliśmy o wytyczeniu przez Arnaud Petita i Ninę Caprez nowej linii na Grand Capucin. Po zaledwie kilkunastu dniach L’or du temps otrzymała pierwsze przejście klasyczne za sprawą słowackiego zespołu w składzie: Pavel Kratochvíl, Róbert Luby, Martin Krasňanský.

Przebieg nowo otwartej drogi “L’or du temps” (fot. profil FB Arnaud Petit)

Wytyczona przez Arnaud Petita i Ninę Caprez w przepięknym granicie Grand Capucin droga to 12 wyciągów, z których tylko dwa i pół pierwszego oraz końcówka ostatniego pokrywają się z innymi drogami. Francuskiej parze nie udało jej się pokonać w całości klasycznie. Arnaud określał trudności jako równe, mieszczące się w zakresie od 7a do 8a.

Pavel Kratochvíl, Róbert Luby i Martin Krasňanský

Weryfikacja trudności przyszła już 27 sierpnia, wtedy to Pavel Kratochvíl, Róbert Luby i Martin Krasňanský dokonali pierwszego przejścia klasycznego. Słowacy znali z wcześniejszej próby połowę drogi, łącznie z najtrudniejszym 5. wyciągiem. Ten wyciąg otrzymał od teamu wycenę 7c+, drugi trudny wyciąg 7c. Po 13 godzinach akcji Słowacy zameldowali się na szczycie z pierwszym klasycznym przejściem L’or du temps.

Mysza

Źródło: planetmountain
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum