30 września 2017 18:25

Ida Kupś tuż za podium Mistrzostw Europy Juniorów

Ida Kupś pięknie wspinała się w finałach Mistrzostw Europy w Perm (Rosja) w konkurencji prowadzenie. Polska zawodniczka wywalczyła  4. miejsce w kategorii Junior. Jej koleżanka, Maja Rudka w kategorii Junior B zajęła 6. miejsce.

Maja Rudka w miejscu, którym odpadło 5 zawodniczek finałów

W dzisiejszych finałach mogliśmy oglądać dwie nasze zawodniczki. Pierwsi na ścianie w Permie startowali Juniorzy B. Tutaj dzielnie walczyła Maja Rudka.

Niestety routseterzy nie wyczuli formy dziewczyn i aż 5 zawodniczek finału spadło w połowie drogi, wśród nich Maja. Ten wynik dał Polce 6. miejsce. Gratulujemy. Zwyciężyła Francuzka Camille Pouget, a wśród chłopców Hiszpan Alberto Gines Lopez.

Następnie zmagali się Juniorzy A. Tutaj triumfowała Słowenka Vita Lukan i Włoch Filip Schenk.

Ida Kupś na finałowej drodze Mistrzostw Europy

Na koniec mogliśmy znowu kibicować polskiej reprezentantce. Ida Kupś weszła do finału z 7. miejsca i wykorzystała szansę na poprawę pozycji. Polka wspinała się ładnie i bardzo pewnie. Naprawdę niewiele brakowało, by udało się wskoczyć na podium. Ostatecznie zostało, uważane za najgorsze, miejsce 4. My i tak gratulujemy :).

Zwyciężyła w ładnym stylu Szwajcarka Michelle Hulliger, a wśród chłopców jej rodak Sascha Lehmann. W tej kategorii startował również Szymon Pęcikiewicz, który wywalczył 17. miejsce.

Jutro przed południem walczą biegacze, zapraszamy na specjalną stronę wspinanie.pl.