18 września 2017 17:56

Japońska sztuka boulderingu – Daisuke Ichimiya powtarza “Creature from the Black Lagoon” 8C+

A propos tego, jak dobrzy są Japończycy w sztuce boulderowania… Daisuke Ichimiya powtórzył przed kilkoma dniami Creature from the Black Lagoon 8C+ Daniela Woodsa w Chaos Canyon (Rocky Mountain National Park).

Daisuke Ichimiya na „Creature from the black Lagoon” 8C+ (fot. Chikara Ishizuka)

Jeden z najtrudniejszych ciągów boulderowych na świecie oferuje właśnie Creature from the black lagoon. Problem otwarty rok temu przez Daniela Woodsa, zweryfikowany został już trzykrotnie i nikt z powtarzających nie zgłaszał wątpliwości co do wyceny.

Jako pierwszy problem powtórzył Dave Graham (2016), pokonując wersję SD do Leviathan Style (czyli Creature from the Black Lagoon) mniej więcej miesiąc po autorze. W sierpniu tego roku z boulderem zmierzył się z sukcesem Jimmy Webb. Trzecim, któremu udało się powtórzyć Creature jest właśnie Daisuke Ichimya. Japończyk zrobił to zresztą prawie równie szybko co Webb, nad przechwytami pracował tydzień.

Swoim ostatnim przejściem Daisuke Ichimiya udowadnia, że potrafi rozwiązywać ekstremalne problemy nie tylko u siebie w domu. W Japonii pokonał wcześniej trzy linie 8C – Shambala w rejonie Toyota (2014), Vanitas w Horai (2016) i Horizon w rejonie Mt Hiei (2017).

Brunka
źródło: Instagram
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum