18 września 2017 08:58

adidas Rockstars 2017 – w Stuttgarcie błyszczą Alex Puccio i Tomoa Narasaki

Za nami adidas Rockstars 2017. Siódmą edycję boulderowo – muzycznej imprezy w Porsche Arena w Stuttgarcie wygrali Amerykanka Alex Puccio i Japończyk Tomoa Narasaki. Znów nieprawdopodobny potencjał pokazali japońscy boulderowcy, bo poza Narasakim aż pięciu reprezentantów tego kraju znalazło się w finałach (po równo, trzy kobiety i trzech mężczyzn).  

Najlepsi w adidas Rockstars 2017 (fot. adidas Rockstars)

***

Ostatnie tygodnie pokazują, jak silna jest Alex Puccio. Amerykanka, która przez ostatnie lata borykała się z kontuzjami, wraca do swojej najlepszej formy. Niedawno była najlepsza w zawodach w Arco (finał rozegrała popisowo, robiąc od strzału wszystkie problemy), potem był “epizod” w Magic Wood zakończony przejściem New Base Line 8B+, a teraz potwierdziła swój prym w adidas Rockstars. W sobotę zwyciężyła w Stuttgarcie po raz czwarty, pokonując w superfinale ubiegłoroczną triumfatorkę Słowenkę Janję Garnbret.

Jak mocna jest Puccio widać na załączonym filmie – Amerykanka mierzy się w superfinale z Janją Garnbret:

Pierwsza szóstka pań:

 1. Alex Puccio 4t9
 2. Janja Garnbret 3t10
 3. Miho Nonaka 2t6
 4. Akiyo Noguchi 1t1
 5. Shauna Coxsey 0t
 6. Aya Onoe 0t

Wśród mężczyzn tytuł z ubiegłego roku obronił Tomoa Narasaki. Japończyka nie trzeba bliżej przedstawiać, to jeden z asów narodowej kadry, mistrz świata z Paryża z 2016 roku, w tym samym sezonie najlepszy w rozgrywkach Pucharu Świata. W tym roku uplasował się w klasyfikacji PŚ tuż za Jongwonem Chonem. Tymczasem w Stuttgarcie zrewanżował się Koreańczykowi, nie dając mu szans w finałowym pojedynku. Zresztą zobaczcie sami, jak Tomoa przebiega finałowy problem:

Najlepsza szóstka mężczyzn:

 1. Tomoa Narasaki 4t7
 2. Jongwon Chon 3t10
 3. Kokoro Fujii 2t7
 4. Dmitrij Szarafutdinow 1t3
 5. Makoto Yamauchi 1t3
 6. Aleksiej Rubcow 1t4

I jeszcze najlepsze momenty z adidas Rockstars 2017:

Pełne wyniki na stronie: www.adidas-rockstars.com.

Brunka
źródło: adidas Rockstars
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum