5 września 2017 11:37

adidas Rockstars 2017 – czyli impreza boulderowa z gwiazdorską obsadą (14-15 września)

Boulderowcy zapracowali sobie na odpoczynek po ciężkim, panelowym sezonie. Mają już za sobą Puchar Świata, przebrnęli przez mistrzostwa Europy (rozgrywane w tym roku razem z  PŚ w Monachium) i szereg innych, mniej oficjalnych imprez. Na deser rozegrają jeszcze adidas Rockstars, zawody dla wybrańców – tych, którzy poszybowali najwyżej w światowych rankingach.

Najlepsi w adidas Rockstars 2016 (fot. Christian Waldegger)

Andrzej Mechcerzyński-Wiktor na otwarcie relacji z ubiegłorocznej edycji pisał tak (patrz: Teatr opiera się na aktorze – Mechanior o adidas Rockstars 2016):

Organizowane od kilku lat zawody adidasa w Stuttgarcie są obecnie najbardziej komercyjną odsłoną wspinaczkowej rywalizacji w boulderingu. Nie jest to zarzut. W chwili, w której wspinanie sportowe wyszło z niszy i staje się pełnoprawnym towarem na rynku usług sportowych, łatwo o sentymentalne wspominki na temat “starych dobrych czasów”, “niegdysiejszej atmosfery środowiska” i tym podobnych, rzewnych bajań. Jest w nich sporo racji – zarazem, “kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią” (…).

Siódma edycja adidas Rockstars odbędzie się w dniach 15-16 września, a zaprasza tradycyjnie Porsche Arena. Show umilą zawodnikom (i publiczności, spodziewanych jest 3,5 tys. kibiców) rockowe zespoły grające muzykę na żywo. Na deser sobotni finał (najlepsze szóstki kobiet i mężczyzn) i superfinał – taki boulderowy duel – dla najmocniejszych ze stawki. Dwóch najlepszych zawodników i dwie najlepsze zawodniczki finału wystartują równolegle na identycznym problemie. Kto okaże się lepszym sprinterem, ten wygrywa.

adidas Rockstars 2016 – superfinał (fot. Elias Holzknecht)

adidas Rockstars ma już swoją renomę. To impreza z gatunku tych, na których po prostu wypada się pokazać. W Stuttgarcie będzie więc ciasno od gwiazd. Na głównej scenie zaprezentują się mistrzowie świata, mistrzowie Europy, czołówka (w tym liderzy) Pucharu Świata, a także mistrzowie juniorskich rozgrywek.

Zaproszenia otrzymali się między innymi: Słowenka Janja Garnbret i Japończyk Tomoa Narasaki – broniący tytułu z ubiegłego roku; Brytyjka Shauna Coxsey i Koreańczyk Jongwon Chon – odbierali w sierpniu statuetki boulderowego PŚ 2017 oraz Serbka Staša Gejo i Niemiec Jan Hojer – aktualni mistrzowie Europy z Monachium. Będzie też Amerykanka Alex Puccio, dawno niewidziana w Stuttgarcie (pasmo kontuzji), a przecież to aż trzykrotka triumfatorka tej imprezy. Pełną obsadę tegorocznej edycji można zobaczyć TUTAJ.

O kształt boulderów zadba w Stuttgarcie szeroki zespół doborowych, doświadczonych rousetterów, a w jego składzie między innymi Adam Pustelnik, Tomek Oleksy, Laurent Laporte i Manuel Hassler.

adidas Rockstars 2016 – Jongwon Chon (fot. Elias Holzknecht)

Jakie będą tegoroczne problemy? Widowiskowe na pewno, co będzie motywem przewodnim? Nie wiadomo… Wiadomo za to, co publiczności podoba się najbardziej. Jak pisał Mechanior: „nic nie zdoła przesłonić faktu, że dwiema ulubionymi pozycjami wspinaczkowymi pozostają: wspinacz w powietrzu i wspinacz do góry nogami”.

Więcej o tegorocznym widowisku w Stuttgarcie na stronie: www.adidas-rockstars.com.

Brunka
źródło: adidas-rockstars.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum