Igor Fojcik wywalczył brąz na Uniwersyteckich Mistrzostwach Europy w Splicie

W Splicie pod koniec lipca odbyły się Uniwersyteckie Mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej. W Chorwacji było gorąco, także dla naszych wspinaczy. Była walka w finałach, miejsce na podium i 5. pozycja zespołowo w klasyfikacji generalnej. Reprezentanci krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej spisali się naprawdę dobrze, a swoich sił spróbowali w „trójboju” – boulderingu, prowadzeniu i czasówkach.

Polska ekipa w Splicie (fot. arch. J. Kaczanowski)

Najwyższą pozycję w polskim teamie wywalczył Igor Fojcik. Igor zdobył brąz w prowadzeniu, na małych formach był 7, w sprintach 8:

3. miejsce na Akademickich Mistrzostwach Europy we wspinaczce sportowej. Trzy dni startów, mnóstwo rozgrzewek, trzy konkurencje, wszystkie finały zaliczone i na koniec, ostatniego dnia, medal. 

Brąz dla Igora w prowadzeniu (fot. arch. I. Fojcik)

W finałach wspinała się także Karolina Ośka i jak przyznaje, czuje się całkiem usatysfakcjonowana, zwłaszcza że był to jej pierwszy występ na ścianie od 3 miesięcy (wcześniej leczyła kontuzję):

Skończyłam bouldery na 6. miejscu, prowadzenie na 9, i nawet nie byłam ostatnia w czasówkach ;).

Bouldery do łątwych nie należały (fot. Olga Weber)

W Chorwacji startowali też Olga Weber (10 – bouldery, 14 – prowadzenie, 18 – czasówki), Jakub Robakowski (19 – bouldery, 19 – prowadzenie, 16 – czasówki) i Jacek Kaczanowski (22 – bouldery, 14 – prowadzenie, 7 – czasówki).

Indywidualne złote krążki w Splicie trafiły do: Rosjan Julii Kapliny i Aleksandera Szikowa w biegach, do Brytyjki Jennifer Wood i Belga Simona Lorenzi w prowadzeniu oraz do Brytyjski Ajdy Remskar i Aleksandra Szikowa w boulderingu.

Pełne wyniki na stronie http://sportclimbing2017.eusa.eu.

Brunka
źródło: FB, sportclimbing2017.eusa.eu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum