25 sierpnia 2017 17:52

“Nieustająca zajawka i brak negatywnych emocji” – Piotrek Schab pokonuje “Thor’s Hammer” 9a+

Super wieści dochodzą do nas z Flatanger. Piotrek Schab (Wild Country, Five Ten, MotionLab, KS Korona) „zadomowił się” w jaskini Hanshellaren i poprowadził tutejszy klasyk Thor’s Hammer 9a+. Gratulujemy!

Piotrek na “Thor’s Hammer” 9a+ (fot. Wojtek Kozakiewicz)

Flatanger i olbrzymia jaskinia Hanshellaren. W ostatnich latach jeden z najpopularniejszych i najbardziej ekstremalnych rejonów sportowych w Europie. Miejsce, gdzie ma powstać najtrudniejsza sportowa droga świata (Hard Project 9c, nad którym pracuje Adam Ondra). To właśnie tu klasowe przejście padło wczoraj łupem naszego wspinacza. Piotrek Schab, po tygodniu pracy, wpiął się do łańcucha Thor’s Hammer 9a+.

Piotrek pisze na FB:

Thor’s Hammer 9a+. Podczas 60 metrów wspinania człowiekowi przychodzą do głowy różne głupie myśli… “Czy to na pewno ta próba?”, “Jak to z tą wyceną będzie?”, “Kurde, nawet lajtowo mi weszło, może to nie jest takie trudne?”.

Sztuką na Thor’s Hammerze, poza stricte sportowymi czynnikami, było wyciszenie wszystkich “rozpraszaczy”, koncentracja na każdym kolejnym ruchu i konsekwentna wspinaczka w stronę upragnionego końca.

Wczoraj, po 7 dniach pracy udało mi się przejść klasyk jaskini Flatanger. Nieustająca zajawka i brak negatywnych emocji to najcenniejsze, co zyskałem z całego procesu.

Thor’s Hammer to maraton jakich wiele we Flatanger. Grubo ponad 50 metrów wspinania. Drogę jako pierwszy przeszedł w 2012 roku Adam Ondra, łącząc dwa odcinki większego projektu Magnusa Midtboe. A na liście zdobywców adamowego ekstremu same znane nazwiska: Alex Megos, Jakob Schubert, Daniel Woods, Ethan Pringle, Sachi Amma, Domen Škofic i Sébastien Bouin. Ten ostatni zasugerował dla drogi 9a.

Piotrek znalazł się więc w wyśmienitym towarzystwie. Zresztą ten sezon jest dla niego bardzo udany – potwierdził swoją pozycję lidera wśród rodzimych wspinaczy jeśli chodzi o styl OS (ma już trzy drogi 8c zrobione bez znajomości), dopisał do kapownika kolejne linie w stopniu 9a (w ogóle ma ich kilkanaście) i zaliczył udane starty w Pucharze Świata. A teraz zapisał na konto piękne prowadzenie we Flatanger. Thor’s Hammer to jego druga 9a+, po Papichulo w Olianie (2016).

Brunka
źródło: profil FB
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Thor's Hammer [2]
    Wielkie brawa dla Piotrka! Oraz wyrazy współczucia dla asekuranta (próbowałem…

    26-08-2017
    McAron