17 sierpnia 2017 16:19

“Mama”. Kinga Ociepka-Grzegulska w filmie Wojciecha Kozakiewicza

Intrygująca informacja pojawiła się wczoraj na profilu FB Wojciecha Kozakiewicza. Otóż zapowiedział on premierę swojej nowej produkcji filmowej. Mowa tutaj o filmie “Mama”, którego bohaterką będzie Kinga Ociepka-Grzegulska.

Wojtek to uznany twórca filmów outdoorowych. Ma w swojej kolekcji wiele świetnych wspinaczkowych i slackline’owych obrazów. Filmował już takie postaci wspinania jak Nick Bullock, Mateusz Haładaj, Neil Gresham, Shauna Coxsey czy Marcin Dzieński.

W zeszłym roku przygotował dłuższy dokument – “Alpine Wall Tour”, opowiadający o alpejskich wspinaczkach Jacka Matuszka i Łukasza Dudka. “Alpejska” przygoda zakończyła się również filmowym sukcesem – “Alpine Wall Tour” zdobył nagrody dla najlepszego polskiego filmu na najważniejszych festiwalach – Festiwalu Górskim w Lądku oraz na KFG.

Tym razem Wojtek postanowił się zmierzyć z bardziej kameralnym oraz osobistym tematem. Bohaterką jego nowego filmu jest Kinga Ociepka-Grzegulska. Od kilku lat Kinga w perfekcyjny sposób łączy to, co dla wielu wydaje się nie do pogodzenia – wspinanie na najwyższym poziomie sportowym oraz wychowanie dwójki dzieci. Film o znaczącym tytule “Mama” ma nam opowiedzieć o tym fenomenie.

Wojtek o “Mamie”:

Film dokumentalny o Kindze chciałem stworzyć już od dłuższego czasu, ale dopiero rok temu poczułem, że jestem na to gotowy. Wyzwania związane z realizacją były zupełnie inne niż przy “Alpine Wall Tour”. Tym razem nie musiałem wisieć na linie 1000 metrów nad ziemią, a wejść w czyjeś bardzo prywatne życie i w subtelny sposób opowiedzieć bardzo bogatą, ale miejscami też trudną historię.
Opowieść o życiu Kingi, motywacji do pogodzenia wyczynu sportowego z życiem rodzinnym, mogłaby być historią każdej osoby, która ma w życiu jakąś pasję. Mam nadzieję, że udało nam się stworzyć uniwersalny film, interesujący nie tylko dla środowiska wspinaczkowego.
Scenariusz i montaż są mojego autorstwa, zdjęcia realizowaliśmy wspólnie z Jackiem Matuszkiem, a udźwiękowieniem zajmuje się Bartek Magdoń z Nieustraszonych Łowców Dźwięku (też wspinacz!). Zespół jak zawsze bardzo mały, ale w takich warunkach najlepiej opowiada się osobiste historie.
W filmie jest pokaźny zbiór materiałów archiwalnych, za które wszystkim zaangażowanym bardzo dziękuję. I dziękuję również wszystkim tym, którzy zdecydowali się w filmie wziąć udział. Nie chcę za dużo zdradzać, ale jest ich całkiem sporo. A jak współpracuje się z Kingą? Sama przyjemność!
Czekamy zatem z niecierpliwością na premierę, która zapowiedziana na jest na 22 września podczas Festiwalu Górskim w Lądku-Zdroju.
Sprocket



  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum