22 sierpnia 2017 17:38

Jimmy Webb trzeci na topie „Creature from the Black Lagoon” 8C+

Jeden z najlepszych boulderowców na jednym z najtrudniejszych światowych problemów. Jimmy Webb powtórzył Creature from the Black Lagoon 8C+ w Chaos Canyon (Rocky Mountain National Park).

James Webb na ” Creature from the Black Lagoon” 8C+ (fot. Hannah Donnelly)

Jimmy Webb to niewiarygodnie skuteczny i silny boulderowiec. Ma przewspinanych kilkanaście problemów 8C (w tym swoich), ale tak trudnego ciągu, jaki jest na Creature from the Black Lagoon wcześniej nie robił. Szacunek budzi także stosunkowo krótki czas, jaki Amerykanin spędził na próbach – jak przyznał, 6 dni zajęło mu osiągnięcie niezbędnej siły i wytrzymałości, by zatopować problem.

Webb stanął na topie dopiero jako trzeci. Bohaterem pierwszego przejścia jest Daniel Woods (wrzesień 2016). Dodajmy, że Creature from the Black Lagoon (dawniej znany pod nazwą Black 90 Project) stanowi wersję z siedzenia do problemu Leviathan Style pomysłu Dave’a Grahama z 2001 roku. Zresztą to właśnie Graham, miesiąc po przejściu autorskim, jako pierwszy powtórzył Creature…, mówiąc: „Czas pokaże, ale 8C+ wydaje się absolutnie logiczne. To prawdopodobnie najtrudniejsza rzecz, jaką robiłem”.

Brunka
źródło: planetgrimpe.com

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum