23 sierpnia 2017 10:31

Ixeia 8b+ w Rodellarze – pierwsza tak trudna droga Darii Brylovej

Często wybierali Rodellar w te wakacje nasi młodzi wspinacze. Do hiszpańskiego rejonu zawitali między innymi Ida Kupś, Maja Rudka, Wojtek Pełka i Daria Brylova (KS Korona Kraków, e-climbingshop, HeartBeat). Daria wyjechała z Hiszpanii ze swoją pierwszą drogą 8b+.

Daria na “Gracias Fina” 7c+/8a (fot. Michał Grzyb)

Daria, jak zawsze skromna, przyznaje, że pobyt w Rodellarze nie należał do łatwych, a komfort wspinania poczuła dopiero jakiś tydzień przez wyjazdem. Na FB pisze między innymi:

3-tygodniowy wyjazd do Rodellaru był dla mnie prawdziwą lekcją pokory – przez prawie cały wyjazd czułam się bardzo słabo(…)

W momentach, gdy nie jesteśmy w stanie spełnić własnych oczekiwań (bo na spełnianie oczekiwania innych szkoda czasu), najtrudniej jest nie załamać się i pamiętać, że wspinanie to tylko wspinanie i nie tylko wokół niego kręci się życie :)

…pomijając aspekt psychologiczny, dopiero 6 dni przed końcem wyjazdu, przechodząc górnego cruxa na swojej pierwszej 8b+ poczułam, że się naprawdę wspinam, a nie zmuszam do walki o każdy ruch.

Wspomniana 8b+ to Ixeia w sektorze Las Ventanas, najtrudniejsza droga, jaką Daria do tej pory zrobiła –  serdecznie gratulujemy!

Więcej o pobycie w Rodellarze Daria pisze na swoim profilu FB.

Ten sezon, mimo chwil zwątpienia, układa się dla Darii naprawdę dobrze. W czerwcu przeszła Hipertrofię treningową VI.6 w Jaskini Mamutowej, a niedługo później padła premierowa „dziesiątka” na Franken – Plan B.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum