18 sierpnia 2017 09:01

50-metrowa Sueños locos 9a – kantabryjska nowość Daniego Andrady

Dani Andrada znów w akcji. Tym razem Hiszpan rozwiązał jeden ze swoich ostatnich projektów w La Hermida, w zachodniej Kantabrii. Powstała Sueños locos 9a.

Dani Andrada na “Sueños locos” 9a (fot. Alberto Hintavilla)

Sueños locos z dopiskiem 9a to najtrudniejsza propozycja w rejonie. Andrada poprowadził ją teraz, ale projekt czekał na pierwsze przejście już od dwóch lat – wtedy Dani obił drogę wspólnie z Alberto Hontavillą. Sueños liczy, bagatela, 50 metrów. A charakterystyczne dla drogi są boulderowe partie i trikowe klinowania kolan.

Podobnie długa jest niedawna, niesamowicie wyglądająca “nowość” Daniego Andrady w sektorze Piscinieta w Rodellarze – lipcowa De batre mon coeur s’est arrêté ok. 9a+kilkuletni projekt, którego współautorem jest Serge Casteran. „To dla mnie wyjątkowa droga, z historią, i miejsce jest niesamowite” – napisał o niej Hiszpan.

W maju tego roku Andrada poprowadził także swój dawny projekt w El Pati w Siuranie, 20 años despue 9a. Pierwsze przejście zrobił w sezonie 2015 Ramonet.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o wspinaniu w Kantabrii zajrzyjcie koniecznie do archiwalnych tekstów Rafała Pazura Porębskiego i Piotrka Bunscha.

Brunka
źródło: Fanatic Climbing
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum