25 sierpnia 2017 10:51

Aku prezentuje Elicę – innowacyjną technologię dla komfortu poruszania się w terenie

W pierwszym kwartale 2017 roku Aku, uznany włoski producent obuwia wspinaczkowo – turystycznego, zaprezentował Elicę – innowacyjną technologię zastosowaną w kilku niedawno wprowadzonych do sprzedaży modelach butów. Na czym polega jej fenomen?

AKU Climatica Suede GTX

Na podstawie badań biomechaniki stopy podczas marszu, przeprowadzonych na zlecenie włoskiego Aku, podzielono ruch na dwie fazy – stąpnięcie oraz wybicie. Okazało się, iż obie generują przeciążenia skupione w specyficznych punktach – po zewnętrznej stronie pięty oraz od środka przy palcach. Obrazują to poniższe grafiki.

Wnioski z przeprowadzonych badań zaowocowały ideą buta, który posiada dodatkową warstwę amortyzacji w newralgicznych miejscach i dopasowuje się do anatomii ruchu, redukując siłę uderzenia i rozkładając ją na dużą powierzchnię, a nie – jak dotychczas – na pojedyncze punkty. Zmieniona została również konstrukcja bieżnika, który otrzymał dodatkowe strefy zwiększające przyczepność podczas obu faz ruchu.

Badania przeprowadzone przez firmę Cerism, od lat specjalizującą się w laboratoryjnych testach sprzętu outdoorowego, potwierdziły teorię Aku – Elica jest systemem, który idealnie podąża za ruchem stopy, znacznie ją odciążając w czasie marszu, zwłaszcza w nierównym terenie.

Korzyści są niezaprzeczalne – minimalizacja obtarć i nadwyrężeń czy zmniejszenie przeciążenia stawów to tylko najważniejsze z nich. Wszystko to prowadzi do utrzymania lepszej kondycji naszych nóg, a – co za tym idzie –  również i całego ciała. Zwiększona została również żywotność bieżnika. Odtąd jest on bardziej równomiernie eksploatowany, dzięki temu możemy cieszyć się naszym obuwiem dłużej.

System Elica znalazł zastosowanie w kilku modelach z linii Multiterrain, oferującej buty dedykowane aktywnościom górskim w umiarkowanie trudnym terenie. Większość serii to damsko – męskie modele z niską cholewką i sportowo – casualowym designem. Ze względu na uniwersalny charakter i zastosowanie systemu Elica cieszyły się one sporym zainteresowaniem właścicieli sklepów outdoorowych. Dotyczy to zarówno okresu wiosna – lato’ 2017, gdy Elica miała swoją premierę, jak i zbliżającego się wielkimi krokami sezonu jesień – zima 2017/ 2018.

Poniżej przykłady obuwia, w których zastosowana została Elica.

Aku La Val Low GTX

Aku La Val Low GTX

Jeden z najlepiej sprzedających się modeli w wiosenno – letniej ofercie AKU. Dedykowany aktywnościom w niewymagającym, górskim terenie, choć sprawdzi się również jako but miejski. Lekki, dobrze oddychający i wodoszczelny, co możliwe jest dzięki zastosowaniu technologii GORE-TEX® Performance Comfort. Konstrukcja podeszwy wewnętrznej opiera się na innowacyjnej technologii AKU Elica, zapewniającej optymalne rozłożenie obciążenia, a tym samym poprawne ułożenie stopy w bucie. Uwagę zwraca zewnętrzna podeszwa Michelin® Pulsar oraz elegancka cholewka wykonana z 1,8 mm nubuku.

AKU Climatica Suede GTX

AKU Climatica Suede GTX

Nowy, innowacyjny technologicznie model miejsko – outdoorowego buta od włoskiego Aku. Jego budowa to kwintesencja zalet technologii GORE-TEX® SURROUND®, dzięki której stopa nie ulegnie zapoceniu, nawet przy intensywnym ruchu, ponadto będzie należycie chroniona przed deszczem, wiatrem i zimnem. Cechuje go oryginalny i nowoczesny design, z kolorową, skórzaną cholewką Suede 1,8 mm oraz ząbkowaną śródpodeszwą Injected Eva. Przyczepność w warunkach nierównego podłoża zapewnia podeszwa Climatica Tenuta Grip.

AKU Alterra FG GTX

AKU Alterra FG GTX

Model wyższego buta trekkingowego, przeznaczonego do wędrówek w wymagającym, górskim terenie. Cechuje go asymetryczna budowa oparta na zastosowaniu nowoczesnej, 3-częsciowej konstrukcji Elica Natural Stride System. Cholewka wykonana została ze skóry licowej, uzupełnionej o specjalną, elastyczną tkaninę. Wewnątrz podszewki znajduje się wodoodporna i zapewniająca odpowiedni komfort cieplny membrana Gore-Tex® Perfomance. Wspomaga ją dobrze dopasowująca się do kształtu stopy wkładka z serii Custom Fit. Podeszwa środkowa ma podwójną gęstości PU i bazuje na zastosowaniu pianki Die Cut Eva. Alterra wyposażony jest w twardą, antypoślizgową podeszwę zewnętrzną Vibram® Octopus.

Informacja prasowa Raven
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum