25 sierpnia 2017 13:12

13. Spotkania z Filmem Górskim – zaczynamy 30 sierpnia

W dniach 30 sierpnia – 3 września w Zakopanem odbędą się 13. Spotkania z Filmem Górskim. Serdecznie zapraszamy, zobaczcie co na Was czeka!

Po pierwsze

Najważniejsza impreza miłośników gór pod Tatrami.

Po drugie

Lodowi wojownicy – polscy wspinacze, którzy wyruszą wkrótce, aby jako pierwsi na świecie zdobyć zimą drugi co do wysokości i najbardziej nieprzystępny szczyt świata – K2.

Po trzecie. Fantastyczni goście: Andrzej Bargiel, który dokonuje rzeczy niemożliwych i próbował zjechać z K2 na nartach. Gerlinde Kaltenbrunner, pierwsza kobieta, która zdobyła wszystkie ośmiotysięczne szczyty bez użycia dodatkowego tlenu i bez wsparcia tragarzy. Marek Holeček, który pokonał niezdobytą dotąd pd–zach. ścianę Gasherbrumu I, Krzysztof Starnawski, jeden z najlepszych na świecie nurków jaskiniowych, Karl Gabl – meteorolog najważniejszych wypraw wysokogórskich, Anna Figura – mistrzyni świata i Europy w narciarstwie wysokogórskim, jedyny na świecie zdobywca obu biegunów w jednym roku Marek Kamiński, Ewa Wachowicz kompletująca Koronę Wulkanów Ziemi i wielu, wielu, wielu innych. Opowiedzą o swoich dokonaniach, odpowiedzą na Wasze pytania.

Po czwarte. 21 filmów z 10 krajów w konkursie głównym, 14 wyjątkowych filmów w pokazach pozakonkursowych, 6 filmów dokumentalnych w pokazie TVP Historia i „Taternika”, a także specjalne pokazy filmów: pamięci Ueliego Stecka i o kobietach na K2.

Po piąte. 
Premiery i promocje książkowe! Piotr Pustelnik „Ja, pustelnik”, Anna Kamińska „Wanda – opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz” i wiele innych.

Po szóste. Po raz pierwszy wielkie miasteczko festiwalowe na Równi Krupowej.

Po siódme. Akademia Górska. Warsztaty doskonalące górskie umiejętności i poprawiające bezpieczeństwo. M.in.  ferraty, bieganie z testami zegarków Suunto, plecaków i butów Salomon, poruszanie się w terenie eksponowanym, pierwsza pomoc, rolowanie.

Po ósme. Wielki kiermasz outdoorowy w miasteczku festiwalowym. Wielkie okazje. Ponad 20 wystawców.

Po dziewiąte. Wycieczka w stylu retro. Szalona wyprawa z muzyką i śpiewami w nieznane. Stroje z epoki dobrze widziane.

Po dziesiąte. 12. zawody boulderowe Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego stanowiące edycję Pucharu Polski w boulderingu.

A także:

Prawa człowieka w górach – prawa dzieci w Nepalu. Niezwykły film o Urmili, która walczy z niewolnictwem dzieci w Nepalu i spotkanie z reżyserką filmu. Organizujemy także spotkanie dla młodzieży z podhalańskich szkół o prawach dzieci w Nepalu – na uczestników czekają drobne upominki fair-trade.

Mało? Zapewniamy, że to nie wszystko.
Zajrzyjcie na: www.spotkaniazakopane.pl.

źródło: spotkaniazakopane.pl

Pod patronatem
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum