3 sierpnia 2017 15:52

13. Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem za niespełna miesiąc

Niecały miesiąc pozostał do 13. Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem (30 sierpnia – 3 września 2017). Czekamy na szczegóły od organizatora, tymczasem kilka ważnych informacji.

13 edycja zakopiańskich Spotkań zmienia miejsce. Miasteczko festiwalowe stanie na Górnej Równi Krupowej, w centrum miasta. To właśnie tam, dla tych którzy wykupią karnet na Festiwal, organizatorzy oferują darmowy camping. Przy czym uwaga: „liczba miejsc na campingu jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Camping dostępny jest w terminie od 30.08 od godz.18.00 do 03.09 do godz. 10.00.”. Więcej szczegółów o campingu i biletach znajdziecie TUTAJ.

Tegoroczne spotkania przepojone będą tematyką górską. W Zakopanem pojawią się świetni alpiniści i himalaiści, na czele z pierwszą damą światowego himalaizmu, dumną posiadaczką 14 ośmiotysięczników Gerlinde Kalterbrunner.

Obecni będą Peter Hámor (w tym roku wchodząc na Dhaulagiri Słowak skompletował Koronę Himalajów), Marek Holeček (on i Zdeněk Hák zdobyli niedawno Gasherbrum I nową drogą południowo-zachodnią ścianą), Krzysztof Wielicki i Piotr Pustelnik (także z kompletem najwyższych szczytów, Piotr będzie promował swoją książkę „Ja, pustelnik”), Janusz Gołąb, Dariusz Załuski, Andrzej Bargiel, wspinacz wielkościanowy Leo Houlding (w 2013 roku Brytyjczyk był gościem Krakowskiego Festiwalu Górskiego) i nasz redakcyjny kolega Kacper Tekieli. W programie również spotkania ze znakomitym nurkiem Krzysztofem Starnawskim oraz podróżnikiem i polarnikiem Marek Kamiński.
W Kinie Giewont oraz w dużym namiocie na Górnej Równi Krupowej będzie można śledzić filmy konkursowe, w tym roku 21 kandydatów do głównej nagrody.

A w sąsiedztwie centrum festiwalowego rozegrane zostaną zawody 12. Zako Boulder Power, czyli kolejna tegoroczna odsłona Pucharu Polski w boulderingu.

Wszystkie szczegóły i aktualne informacje znajdziecie na:

Brunka
źródło: www.spotkania.zakopane.pl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum