10 lipca 2017 19:22

Skialpinizm będzie na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Lozannie!

Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) podjął decyzję o włączeniu konkurencji skialpinistycznych do programu Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które zostaną rozegrane w 2020 roku w Lozannie.

Skialpiniści powalczą na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich (fot. Monika Strojny)

Wygląda na to, że kolejne sporty mające swoje początki w alpinizmie mają szansę na wejście do rodziny sportów olimpijskich. Po wspinaczce sportowej kolejny ważny krok w tym kierunku nastąpił dla skialpinizmu.

9 lipca Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) podjął podjął decyzję o włączeniu konkurencji skialpinistycznych do programu Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które zostaną rozegrane w 2020 roku w Lozannie.

W Szwajcarii skialpiniści będą rywalizować w sprintach, sztafetach mieszanych i indywidualnie. Startować będą mogli zawodnicy z roczników 2002 i 2003.

W 2014  ISMF (International Ski Mountaineering Federation) została uznana przez MKOl za „rozpoznawalną” federację sportową. W sierpniu 2016 roku delegaci MKOl uznali, że narciarstwo wysokogórskie spełnia wymogi konieczne do włączenia do ruchu olimpijskiego. W Polsce zawodnicze narciarstwo wysokogórskie jest organizowane przez Polski Związek Alpinizmu.

Mysza

Źródło: PZA, lausanne2020.com




  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum