8 lipca 2017 08:05

Anouck Jaubert i Reza Alipourshena najszybsi w PŚ w Villars

Francuzka Anouck Jaubert i Irańczyk Reza Alipourshena zwyciężyli w Pucharze Świata w Villars w konkurencji na czas. Polacy poza podium.

Za nami czasówki w Villars (fot. FB Villars)

Nie udało się Polakom wskoczyć na podium w Villars. Duży apetyt na wygraną miał Marcin Dzieński, który nabrał pewności po wygranej na Mistrzostwach Europy w Campitello di Fassa. W Szwajcarii było jednak dużo trudniej, a w stawce pojawił się rewelacyjnie biegający w tym sezonie Reza Alipourshena, dodajmy rekordzista świata z tego roku (w Nanjing wykręcił czas 5.48). Także w Villars Reza biegał bardzo szybko, w półfinale pokonał ścianę w 5.55, natomiast w biegu finałowym wyprzedził Rosjanina Stanisława Kokorina (5.63 do 6.11). Marcin Dzieński zajął ostatecznie 5. miejsce, pozostali Polacy dużo dalej.

30. Mateusz Zaremba

Wśród kobiet najszybciej biegała Francuzka Anouck Jaubert, która wyprzedziła w decydującej rundzie faworytkę Rosjankę Julię Kaplinę. Ostatnie finałowe czasy obu pań nie należały do najszybszych – 8.22 do 8.80. Ale trzeba nadmienić, że zawodniczki musiały powtórzyć swój ostatni bieg – początkowo lepsza była Rosjanka osiągając 7.59, ale wyprzedziła Francuzkę jedynie o 1/1000! Przypomnijmy, że Kaplina to, podobnie jak Alipourshena, rekordzistka świata z Nanjing (7.38), no i aktualna mistrzyni Europy.

W pierwszej dziesiątce zmieściły się trzy Polki, najbliżej czołówki – na 7. pozycji – uplasowała się Anna Brożek. Niestety, w wyniku falstartu w ¼ finału Ania straciła szansę na walkę o medale.