“My Keys to Route Setting” – Jacky Godoffe o układaniu dróg

Ukazała się książka “My Keys to Route Setting” autorstwa Jacky’ego Godoffe’a,  jednego z najbardziej doświadczonych światowych routesetterów. Pozycja może być interesującą lekturą dla rodzimych praktyków tej sztuki. Autorem jednego z esejów w książce jest Adam Pustelnik.

“My Keys to Route Setting”, Jacky Godoffe, 2017

60-letni Jacky Godoffe to wspaniały wspinacz (był mistrzem Francji i wicemistrzem Świata) oraz jeden z najsłynniejszych routsetterów, od dziesięcioleci układający problemy i drogi na zawodach światowej rangi. To słynny Francuz jest autorem m.in. drogi do czasówek, na której Marcin Dzieński zdobywa mistrzowskie tytuły.

W książce “My Keys to Route Setting” Godoffe dzieli się swoimi zgromadzonymi prze lata doświadczeniami dotyczącymi sztuki układania dróg (routesettingu). Jak czytamy w zapowiedzi, książka jest pełna wskazówek, porad i pytań, ale nie znajdziemy w niej odpowiedzi…

Godoffe poprzez historie i anegdoty stara się opisać różne aspekty routesettingu. Książka, nad którą Francuz pracował 3 lata, nie jest pamiętnikiem, lecz ma być dziełem przekazującym ducha sztuki układania dróg.

Godoffe współpracował z czołowymi routesetterami, czego emanacją są eseje ich autorstwa. W “My Keys to Route Setting” swoje eseje opublikowali Reini Fichtinger, Louie Anderson, Adam Pustelnik, Jan Zbranek, Simon Margon, Chris Danielson, Laurent Laporte i Percy Bishton.

Książkę ilustrują zdjęcia profesjonalnych fotografów (Eddy Fowke, Heiko Wilhelm i Marc Daviet), a ciekawy design ma podkreślać kreatywny aspekt routesettingu.

“My Keys to Route Setting” została wydana w języku angielskim i jest dostępna na stronie mykeystoroutesetting.net.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum