Już jutro we Wrocławiu wielkie otwarcie The World Games 2017!

Uwaga, uwaga: już jutro uroczyste otwarcie The World Games 2017, wielkiej sportowej imprezy, której gospodarzem jest w tym roku Wrocław. 10. Światowe Igrzyska Sportowe potrwają od 20 do 30 lipca.

***

Do Wrocławia przyjedzie 3,5 sportowców, reprezentujących 31 dyscyplin. Nas interesuje oczywiście przede wszystkim wspinanie. I jak się okazuje, to właśnie wspinaczkowe konkurencje (prowadzenie, bouldering i czasówki), obok między innymi żużlu, squasha, sportów wodnych czy bilardowych, „sprzedają się” we Wrocławiu najlepiej. Już tydzień temu na stronie organizatora można było przeczytać, że: „wspinaczka w dniu startu Ambasadora The World Games 2017 Marcina Dzieńskiego, mistrza świata i Europy, jest już praktycznie wyprzedana.”

Marcina Dzieńskiego nie trzeba bliżej przedstawiać, notabene nasz czołowy sprinter ma na półce pełen wachlarz medali mistrzostw Europy, także srebro i brąz. Poza Marcinem wystąpią także inni nasi biegacze. Jedno jest pewne, łatwo nie będzie. Do Wrocławia wybierają się bowiem między innymi tegoroczni rekordziści świata, Rosjanka Julia Kaplina i Irańczyk Reza Alipourshena, którzy bez wątpienia podkręcą tempo zawodów!

Zresztą nie tylko czasówki są świetnie obsadzone. Chyba nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji oglądać w Polsce tylu tak dobrych i tak znanych ze światowych aren zawodników. We Wrocławiu o medale walczyć będą między innymi: aktualni mistrzowie Europy w prowadzeniu, Belgijka Anak Verhoeven i Francuz Romain Desgranges, słoweńscy liderzy Pucharu Świata 2016 w prowadzeniu Janja Garnbret i Domen Skofic (Garnbret to także mistrzyni świata z Paryża 2016), doświadczeni i niezwykle utytułowani Hiszpan Ramonet, Słowenka Mina Markovic, Japonka Akiyo Noguchi oraz Kanadyjczyk Sean McColl, czarodzieje małych form (rodacy Noguchi) Tomoa Narasaki i Kokoro Fujii, jeden z najsilniejszych Włochów Stefano Ghisolfi, amerykańska liderka kobiecego wspinania (skalnego) Margo Hayes i wielu innych topowych wspinaczy.

Janja Garnbret, ME w Campitello di Fassa, 2017 (fot. Eddie Fowke / The Circuit Climbing)

W tak doborowym gronie wystąpi nasz reprezentacja:

 • Karina Mirosław, Maciej Dobrzański (prowadzenie),
 • Andrzej Mecherzyński-WiktorKatarzyna Ekwińska (bouldering),
 • Aleksandra RudzińskaKlaudia BuczekPatrycja ChudziakAnna BrożekMarcin DzieńskiRafał Hałasa (czasówki).

Ściany na placu Nowy Targ we Wrocławiu już gotowe. A ozdabiać je będzie zespół pod kierunkiem Jacky’ego Godoffe’a i Christiana Bindhammera. W routesetterskim składzie działają także Adam Pustelnik i Romain Cabessut.

 

***

Harmonogram rozgrywek konkurencji wspinaczkowych:

Piątek, 21 lipca (BOULDERY)
9.00-10.40: kwalifikacje mężczyzn
11.30-13.10: kwalifikacje kobiet
16.00-17.30: finał mężczyzn
18.00-19.30: finał kobiet

Sobota, 22 lipca (CZASÓWKI)
14.00-14.30: kwalifikacje
17.30-18.40: finały

Niedziela, 23 lipca (PROWADZENIE)
od 9.00: kwalifikacje
17.00-18.30: finały

Więcej na stronie organizatora: www.theworldgames2017.com i na profilu FB.

Brunka
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  Streaming [7]
  Będzie można gdzieś obejrzeć live te zawody ? Nie doszukałem…

  20-07-2017
  bradder