31 lipca 2017 12:47

Ida Kupś kompletuje zestaw klasyków Rodellaru na czele z Geminis 8b+

Świetnie radzą sobie w Rodellarze nasze dwie wybijające się juniorki, Ida Kupś (KS Korona, Scarpa, Baton Warszawski, MotionLab) i Maja Rudka (KS Korona, Bergans Team). Swój skalny kajecik wyraźnie wzbogaciła zwłaszcza Ida, która pokonała między innymi klasyk nad klasyki rejonu, Geminis 8b+.

Wakacyjne klimaty (fot. arch. I. Kupś)

Już w czerwcu br. widać było, że Ida – poza wysokimi lokatami w pucharowych rozgrywkach – ma chrapkę na trudne drogi w skałach. Poprowadziła wówczas na Pochylcu I ty możesz zostać orłem VI.6/6+. Tymczasem podczas lipcowych wakacji w Rodellarze wpisała na konto pokaźny zestaw klasyków rejonu, na czele ze słynną linią sektora Gran Boveda: „Co za dzień, stoczyłam szybką walkę z Geminis 8b+ (8b+/c), wpinając się do łańcucha w 4. próbie”.

Poza Geminis już w drugiej wstawce padł Philipe Cuisinere 8b/b+, w stylu RP Ida przeszła także drogi Ixeia 8b+ i Botanics 8b/b+. Jej najmocniejszym przejściem wciąż pozostaje Fabelita 8c w Santa Linya, notabene zrobiona także w tym roku.

Tymczasem Maja Rudka obrała za cel – z sukcesem – linię sektora Gran Boveda, La Kanabica 8b. To jej kolejna tak trudna droga, po tym jak w lutym tego roku przeszła Código Norte w Santa Linya.

Maja w Rodellarze (fot. arch. M. Rudka)

A przypomnijmy, że przed wyjazdem do Rodellaru Maja popisała się wybornym fleszem na Onyksie VI.5+ na Suchym Połciu.

Brunka
źródło: ranking PZA, profil FB
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum