8 lipca 2017 21:49

Davo Karničar rezygnuje. Na K2 zostaje Bargiel

Davo Karničar, słynny słoweński narciarz, którego celem podobnie jak Andrzeja Bargiela był pierwszy pełny zjazd na nartach z K2, ogłosił zakończenie wyprawy.

Davo Karničar

Davo to niezwykle doświadczony 54-letni słoweński skialpinista, który ma na swoim koncie trudne techniczne zjazdy we wszystkich górach świata. Zjechał także z dwóch ośmiotysięczników: Mount Everestu (pierwszy zjazd bez odpinania nart) i Annapurny. Jest też pierwszym człowiekiem, który ma na koncie zjazd na nartach ze wszystkich szczytów Korony Ziemi.

Davo Karničar

Przyczyną porzucenia w tym roku marzenia o zjeździe z K2 jest kontuzja kręgosłupa, która uniemożliwia mu zjazd. Słoweniec dotarł do wysokości obozu pierwszego na wysokości ok. 6 tys. metrów. Dodatkowo, według Davo fragmenty drogi są pozbawione śniegu, co uniemożliwiałoby zaplanowany pełny zjazd na nartach.

Wygląda na to, że z K2 na nartach zmierzy się w tym sezonie jedynie Andrzej Bargiel. Z perspektywy Polaka to dobra sytuacja. Odchodzi element rywalizacji, który przy tak ryzykownym zadaniu, jakim jest zjazd z K2, byłby kolejnym niepotrzebnym czynnikiem zwiększającym presję.

Wyprawa Andrzeja miała zamiar założyć wczoraj obóz drugi. Na razie nie ma potwierdzenia, czy ten plan udało się zrealizować.

Mysza

Źródło: 24ur.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum