29 czerwca 2017 10:02

Przed nami Supermaraton Gór Stołowych

W dniach 1-2 lipca przy schronisku PTTK Pasterka w Górach Stołowych odbędzie się kolejna edycja Supermaratonu Gór Stołowych. Na zawodników czekają zmagania na dwóch dystansach: 50 i 21 kilometrów. Za organizacją zawodów stoi jeden z najlepszych biegaczy ultra w Polsce, Piotr Hercog.

Trasa zawodów prowadzi szlakami turystycznymi polskich Gór Stołowych i czeskich Broumovskich Sten. Zawody nie są dla każdego, trasa jest wymagająca, pełna skał i znacznych przewyższeń.

Co może być ważne dla wielu biegaczy ultra, Supermaraton Gór Stołowych jest biegiem kwalifikacyjnym do UTMB. Za dystans Ultra przysługują 3 punkty, zaś za dystans Light – 1 punkt.

TRASA ULTRA

Zawody ULTRA odbędą się w sobotę 1 lipca na dystansie 50 kilometrów, przy przewyższeniach +2200/-2000 m. Zawodnicy muszą zmieścić się w limicie 9 godzin. Na trasie przewidziane pięć punktów odżywczych.

TRASA LIGHT – PÓŁMARATON

W niedzielę, 2 lipca, biegacze zmierzą się z dystansem 21 kilometrów, z przewyższeniami +1050/-850 m. Limit czasu, to 5 godzin, na trasie przewidziane dwa punkty odżywcze.

Więcej informacji o zawodach, w tym program, znajduje się na stronie: www.maratongorstolowych.pl/supermaraton.

źródło: OutdoorMagazyn
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum