19 czerwca 2017 16:14

Pure Climbing 2018 – Wild Country przedstawia nową kolekcję odzieży

Wspinanie to więcej niż sport, to styl życia. Jakiej odzieży pragną zatem nowocześni wspinacze? Na rok 2018 Wild Country odświeża swoją kolekcję odzieży w myśl przyświecającego marce hasła Pure Climbing.

Nowa kolekcja to odpowiedź na potrzeby dzisiejszych wspinaczkowych nomadów, inspirowana dziedzictwem Peak District oraz osobami Marka Vallance’a (założyciela Wild Country) i Ray’a Jardine’a, czyli wynalazcy przełomowego frienda. Stworzona z technicznych materiałów wysokiej jakości i okraszona dopracowanymi detalami w brytyjskim stylu przykuwa wzrok estetycznym i jednocześnie pomysłowym designem, który idzie w parze ze wspinaczkową funkcjonalnością.

Od 1977 roku Wild Country produkuje wysokiej jakości sprzęt i odzież wspinaczkową, które powstają w sercu jednego z najbardziej znanych regionów wspinaczkowych Wielkiej Brytanii – Peak District. Marka trwale zapisała się na kartach historii wspinania dzięki wynalezieniu legendarnego już frienda i wielu innym innowacjom.

Odzież Wild Country 2018 to kompaktowa całoroczna kolekcja składająca się z trzech linii odpowiadających trzem aspektom życia każdego wspinacza: treningowej – Cellar, lifestyle’owej – Stanage i podróżniczo-wspinaczkowej – Curbar. Każda z nich inspirowana jest regionem Peak District i środowiskiem wspinaczkowym Sheffield.

Sheffield to miasto niemalże opanowane przez wspinaczy. Większość tamtejszych domów posiada także piwnice, które na długo przed pojawieniem się pierwszych komercyjnych boulderowni zaczęły zamieniać się w mini sale treningowe konstruowane własnoręcznie przez lokalnych wspinaczy. Inspirowana owym treningowym podziemiem linia Cellar zaprojektowana została ze szczególnym naciskiem na maksymalną swobodę ruchu. Spodenki męskie Cellar Sweat Shorts wykonane z drirelease – przyjaznego środowisku materiału łączącego w sobie bawełnę i poliester – chłodzą skórę użytkownika i sprawiają, że pozostaje ona sucha niezależnie od intensywności wysiłku, a wstawka w kroku pozwala wykonywać najtrudniejsze ruchy z poczuciem pełnej wygody.

Damskie getry Cellar Leggins to natomiast owoc zastosowania hybrydowej technologii łączącej mocne, a zarazem niezwykle miękkie i elastyczne materiały z naturalną, wysoce funkcjonalną czystą wełną. Wszystko w myśl zasady body mapping.

Stanage, czyli Królowa Wschodnich Grani, to długi na cztery kilometry przepiękny granitowy mur z charakterystycznymi wyżłobieniami i technicznymi, wyoblonymi na wyjściu kantami. Znajduje się on niedaleko Sheffield i Tideswell – domu Wild Country. Wszystkie modele z tej linii wykonane zostały z wysokiej jakości i często naturalnych materiałów, którym nadano funkcjonalny, przystosowany do wspinania design. Linia ta sprosta oczekiwaniom każdego wspinacza – zarówno tego siedzącego właśnie na szczycie Stanage, jak i tego kończącego swój wspinaczkowy dzień przy kuflu lokalnego piwa.

Na pierwszy plan wysuwa się tu zdecydowanie Ray’s Sweater, czyli wytrzymały wełniany sweter w wersji unisex zainspirowany oryginałem – kultowym swetrem Ray’a Jardine’a – i wykonany w 100% z brytyjskiej wełny ze wzmocnieniami z Durastretch na przedramionach. Jego dopełnieniem jest Ray’s Beanie – czapka unisex, również stworzona w 100% z brytyjskiej wełny i wzorowana na ulubionym czerwonym nakryciu głowy wynalazcy frienda.

Linię Curbar nazwano za dzikim i potężnym Curbar Edge, czyli gritową skałą słynącą ze swoich bezwzględnie technicznych dróg i rzetelnych wycen. Tam też znajduje się pierwsza droga, na której użyto Friendów. W modelach z linii zastosowano lekkie i zarazem ekstremalnie wytrzymałe materiały, a zaprojektowane one zostały tak, by dotrzymać tempa każdemu wspinaczowi. Główną propozycją jest tu Curbar Jacket – specjalistyczna kurtka wykonana z przetworzonych resztek materiałowych. Kurtka stanowi część inicjatywy Wild Country Upcycling Project mającej na celu obniżenie poziomu odpadów tekstylnych. 3-warstwowa, odporna na ścieranie techniczna skorupa zewnętrzna jest trwale wodo- i wiatroodporna oraz ekstremalnie oddychająca. W sprzedaży dostępna będzie jako produkt z limitowej edycji w wersji męskiej i damskiej.

Curbar Insulated Jacket to natomiast model wykorzystujący materiał WildWool Celliant® – innowacyjną, syntetyczną ocieplinę hybrydową, która odbija ciepło z powrotem do ciała użytkownika. Ocieplina składa się w 40% z naturalnej wełny, a w 60% z Celliant® – specjalnego materiału syntetycznego wzbogaconego o minerały, które przetwarzają promieniowanie cieplne, magazynują je i odbijają z powrotem do ciała użytkownika. Oznacza to, że ocieplina pracuje również w sytuacjach statycznych, co czyni ją idealnym wyborem na zimne, wietrzne dni czy do asekuracji w mocno wyeksponowanych miejscach – u podnóży Curbar czy jakiejkolwiek innej skały. Właściwości termoregulacyjne WildWool Celliant® zapewniają użytkownikowi komfort termiczny w każdych warunkach pogodowych.

Odzież Wild Country 2018 to kompaktowa całoroczna kolekcja składająca się z trzech wyjątkowych linii, które łączy jeden wspólny mianownik – brytyjskie dziedzictwo i estetyczny, kreatywny design. Stworzona w duchu Pure Climbing – przez wspinaczy dla wspinaczy.

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum