23 czerwca 2017 17:29

Laureaci konkursu fotograficznego “W poszukiwaniu wspinaczkowej wiosny”!

Pora najwyższa na ogłoszenie laureatów naszego konkursu fotograficznego pod hasłem „W poszukiwaniu wspinaczkowej wiosny”. Konkurs zorganizowaliśmy wspólnie z markami La Sportiva i Deuter.

Na początek słowo komentarza przewodniczącego jury, Piotrka Deski, wspinacza i fotografa (DH Climbing):

Wspinaczkowa wiosna, czyli temat z pozoru bardzo prosty, a jednak wcale nie jest tak łatwo wykonać zdjęcie wspinaczkowe, które dodatkowo pokaże  wiosenny klimat.

Zwycięskie fotografie tak bardzo różne, a jednak obie świetnie wpisują się w tematykę konkursu. Z jednej strony kwitnące Bolecho, z drugiej coś, co nas mocno zaskoczyło na początku tegorocznego sezonu. Nagroda publiczności również w mojej opinii w pełni zasłużona – piękne światło, ładny kadr – to również był jeden z moich typów.

No właśnie, wiosna niejedno ma imię. Wśród zwycięskich zdjęć jest i takie, które nie do końca przypomina ciepłe, wiosenne kadry. W zimowym tonie utrzymana jest praca Dariusza Szylki – szwajcarski „Kwiecień plecień”, laureata jednej z dwóch pierwszych nagród.

“Kwiecień plecień”. Wiosna w tym roku nie rozpieszczała. Czasami jednak udawało się łączyć dwie pasje – wspinanie i freeride. Szwajcaria – Haute Route (fot. Dariusz Szylko)

Za to drugie nagrodzone zdjęcie oddaje już w pełni kolory budzącej się wiosny. Pięknie uchwyciła je Monika Zając fotografując wspinaczy w Dolinie Bolechowickiej. „Wiosna w Dolinie” zdobywa I Nagrodę wśród fotografujących pań.

“Wiosna w Dolinie”, zdjęcie wykonane w maju w Dolinie Bolechowickiej. Mur Pokutników (fot. Monika Zając)

I wreszcie Wasz wybór. Najwięcej głosów nasi czytelnicy oddali na klimatyczne zdjęcie z akcentem wyspiarskim – „Długie wieczory i zachody słońca”, czyli Cattle Troughs przy Dancing Ledge w Swanage. Aparat trzymała w ręku Jolanta Mirecka.

“Długie wieczory i zachody słońca”. Wieczorna wspinaczka przy zachodzie słońca na Cattle Troughs przy Dancing Ledge w Swanage, UK (fot. Jolanta Mirecka)

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i już śpieszymy z wysyłaniem zasłużonych nagród. A nagrodami, ufundowanymi przez marki La Sportiva i Deuter, są:

Spodnie La Sportiva Temple

Spodnie La Sportiva Bolt

  • dla laureata Nagrody Publiczności plecak wspinaczkowy Gravity Motion marki Deuter

Plecak Gravity Motion marki Deuter

Dodatkowo, mamy dla was jeszcze dwa prezenty, koszulki La Sportiva (rozmiar M, L). Wyślemy je do autorów zdjęć: Łukasza Sokoła – “San Vito wiosną. Wspinanie w sektorze Cala Mancina na początku kwietnia” i Michała Kasperczyka – “Być albo nie być. Siurana. Katalonia, kwiecień 2017”.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Brunka

Przy okazji, pamiętajcie, że wszystkie swoje wspinaczkowe zdjęcia, które publikujecie na Instagramie możecie oznaczać również hasztagiem #wspinaniepl. Na wspinanie.pl przygotowaliśmy specjalną stronę pod hasłem „Żyjemy wspinaniem”, gdzie gromadzone są zdjęcia – dołącz i Ty ze swoją fotą!
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum