7 czerwca 2017 17:06

A w Rodellarze coraz trudniej. Daniel Fuertes otwiera “No pain no gain” 9a+

Cztery drogi 9a miał zrobione do tej pory w Rodellarze Daniel Fuertes. Teraz dodał piątą, z plusikiem – powstała No pain no gain. To najtrudniejsze przejście w dorobku Hiszpana.

Dani Fuertes na “No pain no game” 9a+ (fot. David López)

W 2016 roku, przy okazji poprowadzenia w Rodellarze projektu Daniego Andrady Siempre inconformado 9a (a było to pierwsze przejście) Daniel Fuertes mówił, że ciężko znaleźć bardziej wymagającą sekwencję na jakiejkolwiek innej drodze w sektorze Ventanas. Od teraz takim wyznacznikiem trudności w tym miejscu będzie najprawdopodobniej No pain no gain.

No pain no gain to linia, którą Fuertes obił przed laty wspólnie z przyjacielem Alejandro Giménezem i którą dopiero teraz udało mu się pokonać. Trudności ocenił na 9a+. To więcej niż kiedykolwiek zrobił, ale dodajmy, że Hiszpan ma wypełniony kapownik wieloma świetnymi przejściami, w tym 10 razy wpinał się do łańcucha 9a.

Kilka tygodni przed sukcesem na No pain no gain,  także pod dachem Ventanas, Daniel otworzył inną nowość – kombinację o nazwie Los Cucos 8c+ (może 8c+/9a).

Brunka
źródło: desnivel.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum